יערות

עיצרו את הרס היערות

הרס היערות גורם לחמישית מפליטות גזי החממה בעולם. מספר הגדול מכמות הפליטות מכל המכוניות, המטוסים והרכבות בעולם גם יחד. יערות העד מתחזקים את "איזון החיים" על כדור הארץ. יערות אלו מהווים בית לשני שליש מכל זני הצמחים והחיות על היבשה. יערות הגשם החשובים והאחרונים שעלינו להגן הם האמזונס שבברזיל, יערות העד של אפריקה ויערות הגשם באינדונזיה. חלקות היער שנותרו משפעות על מזג האוויר ברמה היומיומית, וגם מסייעות בייצוב ואיזון האקלים לאורך זמן ע"י אחסון כמויות עצומות של פחמן. כריתת ושריפת היערות משחררים את הפחם לאטמוספרה, וגורמים להתחממות גלובלית ולשינויי האקלים.

דיונים בין לאומיים חשובים, המתקיימים עכשיו, יכריעו האם נוכל לשמור את ההתחממות הגלובאלית מתחת לעלייה של שתי מעלות בממוצע, הרמה הנחשבת כ"בטוחה" המומלצת ע"י האו"ם. כדי לעמוד ביעד זה, עלינו למנוע את הרס היערות מידית.

היערות חיוניים לכולנו

בנוסף לאחסון הפחמן היערות חיוניים לשמירת המגוון הביולוגי, אשר לטענת המדענים יעזור לנו להסתגל לשינוי האקלים בעתיד ע"י אספקת מוצרים חיוניים כמים, מזון ותרופות.

במהלך עשר השנים האחרונות היו לנו כמה ניצחונות חשובים:

  • איזור האמזונס בברזיל הרוויח מפיקוח על הכריתה והקפאת גדול הסויה באזורי היער המבואר.
  • יער הגשם הקנדי Great Bear זכה להגנה ב 2009 לאחרי קמפיין ממושך של גרינפיס,Sierra Club , ו ForestEthics -  מדובר בחלקת יער ששטחו כשטח מדינת בלגיה.

אך הדרך עוד ארוכה. בכדי להגן על האקלים ולשמר את יערות העד האדירים עבור הדירות הבאים, עלינו לחדול מכריתת היערות לחלוטין עד שנת 2015.

יערות למען האקלים -  יש פתרון

המו"מ להקמת מנגנון להגנת היערות כולל מימון למדינות המתפתחות כסיוע בהשגת היעדים של צמצום הפליטות. גרינפיס פיתח הצעה בשם "ייעור למען האקלים" כדי שהמנגנון יתקיים בצורה יעילה ושוויונית.

תמונות ממאבקינו להצלת היערות בעולם

 

העדכונים האחרונים

 

נסטלה-אסם נתפסו עם דם על הידיים (עברית)

פרסום | 19 מרץ, 2010 בשעה 1:00

כיצד משפיע השימוש של חברת נסטלה-אסם בשמן דקלים על הרס יערות הגשם, האקלים וכחדתם של קופי האורנגאוטן

נושאים
תגיות