רעלים

פעילים צ'כים נגד דיוקסין

מאבק למען עולם בטוח יותר ללא רעלים בתהליכי ייצור ו/או במוצורים עצמם.

הייצור, סחר, שימוש ושיחרור של כימיקלים סינטטיים רבים מוכרים כיום כאיום גלובלי על בריאות האדם ועל הסביבה.

עם זאת, תעשיות הכימיקלים בעולם ממשיכות להפיק ולשחרר אלפי כימיקלים בכל שנה, ברוב המקרים עם מעט מאוד בדיקות והבנה של השפעתם על האדם ועל הסביבה.

הקמפיין של גרינפיס קורא לסיום הייצור, השימוש וזיהום הסביבה של חומרים סינטטיים מסכנים - במיוחד מזהמים אורגניים מתמידים, שהם הרעלים הגרועים ביותר שהאדם יצר.

למרות האלטרנטיבות הרבות שלו, כלור (PVC) הוא אחד הפלסטיקים שהשימוש בו נפוץ אך ההפקה שלו, השימוש בו וההיפטרות ממנו גורמים לזיהום רעיל, שגרינפיס מתכוון למנוע.

כמות הפסולת המיוצרת ע"י בני-האדם גדלה , לכן אנו זקוקים ליכולת השפעה על הממסד הפוליטי ועל התעשיה על-מנת שנוכל לשנות את המגמה הזו.

תקנות סביבתיות נוקשות יותר במדינות מפותחות הובילו להרבה תעשיות מזהמות, תוך העברת הטכנולוגיות המזהמות שלהן אל מדינות שנמצאות בתהליך התפתחות.

הקמפיין של גרינפיס קורא לסיום הסחר ברעלים לאיזורים בעולם שהם מצויידים פחות להתמודד עם זיהום בלתי נמנע ותאונות

העדכונים האחרונים

 

קליקרים וסטיקרים גורמים ל-H&M להצטרף לקמפיין ניקוי הרעלים

חדשות | 20 ספטמבר, 2011 בשעה 13:00

ענקית הביגוד H&M הגיבה למבול הציוצים, עדכוני הפייסבוק והסטיקרים התומכים בקמפיין ניקוי הרעלים בשבוע שעבר ויצאה בהצהרה פומבית על מחויבותה לנקות רעלים. חומרים מסוכנים – אאוט. שקיפות ושינויים מהותיים – אין.

פומה קופצת קדימה ועוקפת את נייק ואדידס באתגר ה"גמילה" מרעלים

חדשות | 4 אוגוסט, 2011 בשעה 15:31

אנו מסירים את הכובע בפני פומה, חברת ביגוד הספורט השלישית בגודלה בעולם, על כך שהתחייבה היום במעמד ציבורי לחסל כל שחרור של כימיקלים מסוכנים במעגל הייצור וחיי מוצריה וכן בכל שרשרת הספקים שלה עד 2020.

מה מרעיל את מאגרי המים בתאילנד?

חדשות | 21 אפריל, 2011 בשעה 10:48

חשיפה: סקר מראה כי 80% מהנשאלים דורשים חקיקה בנושא חשיפת מידע על זיהומים, בכדי למנוע את הנזקים שגורמת התעשייה בנהר הצ’או פראיה ובעוד נהרות ואגמים בתאילנד.

מהפכת האשפה

חדשות | 14 פברואר, 2011 בשעה 15:51

שישה מליון טון בשנה, זו כמות האשפה שישראל מייצרת. הרשויות המקומיות אחראיות לטפל באשפה שהן מייצרות. כעת, הרשויות מטמינות או שורפות את הכמות האדירה הזו של אשפה. אלו הן הדרכים המסוכנות, המזהמות והבזבזניות ביותר. האלטרנטיבה האמיתית היא מחזור, אך כדי...

‎גרינפיס חוקר את השיטפון הבוצי הרעיל בהונגריה

חדשות | 13 אוקטובר, 2010 בשעה 0:00

צוות של גרינפיס יצא לחקור את השיטפון הבוצי הרעיל בהונגריה שאירע שבוע שעבר

1 - 5 מתוך 11 תוצאות.

נושאים
תגיות