לפני שהקיץ מגיע ערכנו ביקורת למס הכנסה

חדשות - 14 אפריל, 2016
במחאה על הפטור המתעכב, הגיעו פעילים שלנו בציוד שמשי לסניף מס הכנסה הראשי בת"א

לצפייה בפעילות הקליקו כאן

עונת הרחצה תיפתח בקרוב, אך הפטור לאזרחים שמבקשים להתחבר לאנרגיה סולארית עדיין תקוע. זאת בניגוד להחלטות הממשלה בעבר לעודד אנרגיות מתחדשות ובניגוד מוחלט להתחייבות רשות המסים. אנו עלולים פעם נוספת לא לעמוד בהתחייבויות לייצור אנרגיה מתחדשת בהסכם האקלים בפריז. משנת 2013 הותקנו כ- 170 מערכות ביתיות במסגרת מונה נטו, באותו זמן, באוסטרליה 511,000 מתקנים ביתיים. 

מזה תקופה ארוכה שאנו פועלים להסרת חסמים בירוקראטיים ולקידום אנרגיה סולארית. אחרי מפגש איתנו בסוף הקיץ, הורה מייד שר האוצר משה כחלון על קיום פגישה בין ארגון הסביבה למנכ"ל המשרד. בתום  הפגישה עם המנכ"ל באב"ד סוכם לבחון את קידום הפטור במס הכנסה ובמע"מ למתקיני פאנלים סולאריים לצד הנחה בארנונה. בסוף חודש נובמבר האחרון, אושר פטור מגביית ארנונה על מתקנים סולאריים פרטיים.

למאגר השמש יש פוטנציאל עצום וניצול שטחי הגגות בארץ יכול להגיע לקרוב לשליש מהחשמל. אנרגיה סולארית היא השקעה ירוקה משתלמת היום, ומתקן סולארי ממוצע יכול לחתוך את חשבון החשמל של כל משפחה, לחסוך למשק 6,370 ש"ח לשנה (מצמצום זיהום האוויר, חסכון בדלקים והון) ולהפחית טונות של מזהמי אוויר. אנחנו אומרים היום לרשות המסים די להעלמת ההכנסות שלנו מהשמש.