"מעלה וחצי": בלוג חדש של גרינפיס שייעשה לכם סדר בכל הנוגע לשינוי האקלים

חלון הזמן של האנושות לנקוט בצעדים שיאפשרו למגר את שינוי האקלים מתחת לנקודת האל-חזור: עלייה של למעלה ממעלה וחצי ביחס לעידן הטרום תעשייה, הולך ומצטמצם." מסביר ד"ר יונתן אייקנבאום, מנהל הקמפיינים של גרינפיס ישראל והכותב הראשי בבלוג

חדשות - 20 דצמבר, 2018
הבלוג נועד להעשיר ולהנגיש את הנושא של שינוי האקלים לציבור הישראל.

ארגון הסביבה גרינפיס ישראל השיק השבוע את הבלוג "מעלה וחצי" , שנועד להעשיר ולהנגיש את הנושא של שינוי האקלים לציבור הישראלי. הבלוג מספק מידע עדכני מהארץ ומהעולם, דו"חות, מחקרים וניירות מדיניות בכל הנוגע למיגור שינוי האקלים והתחממות כדור הארץ.

"חלון הזמן של האנושות לנקוט בצעדים שיאפשרו למגר את שינוי האקלים מתחת לנקודת האל-חזור: עלייה של למעלה ממעלה וחצי ביחס לעידן הטרום תעשייה, הולך ומצטמצם." מסביר ד"ר יונתן אייקנבאום, מנהל הקמפיינים של גרינפיס ישראל והכותב הראשי בבלוג מעלה וחצי," יש צורך להגביר את המודעות של ציבורים שונים בישראל לאחריות האדם כגורם לשינוי האקלים ולאופן בו ניתן להתמודד איתו"

הבלוג עלה לאוויר בעת שמדינות העולם מתכנסות במסגרת  וועידת האקלים ה-24 של האו"ם, בעיר קטוביץ' שבפולין. הוועידה, נערכת כשבועיים, והשנה היא נחשבת להזדמנות האחרונה למדינות לנקוט בצעדים שיאפשרו למגר את שינוי האקלים מתחת לנקודת האל-חזור: עלייה של למעלה ממעלה וחצי ביחס לעידן הטרום תעשייה.

גרינפיס הוא ארגון להגנת הסביבה הפועל ביותר מחמישים מדינות. מטרת הארגון היא לתת קול למשבר האקולוגי ולחולל שינויים בדרכי מחקר, דעת קהל, ועוד. בישראל הארגון היה שותף למספר הצלחות במאבקים לשמירה על איכות הסביבה ביניהם: הורדת חסמים בירוקרטיים להתקנת מערכות סולאריות על גגות, סגירת תחנות כוח פחמיות (יחידות 1-4 בחדרה) וקידום מעבר משק האנרגיה למקורות מתחדשים.

ד"ר יונתן אייקנבאום הוא מנהל הקמפיינים של ארגון גרינפיס בישראל ובוגר בביולוגיה, מוסמך ביחסים בינלאומיים ומדיניות הסביבה ודוקטור לפילוסופיה. במסגרת תפקידו, הוא מרכז את תחומי המחקר, פיתוח האסטרטגיה וקשרי הממשל של הארגון.

 

לכניסה לבלוג לחצו כאן