יום מגוון צורות החיים הבינלאומי בתמונות

חדשות - 22 מאי, 2013
ביום מגוון צורות החיים הבינלאומי, בחרנו לחלוק אתכם תמונות נפלאות מאחד המקומות העשירים ביותר במגוון צורות חיים: אינדונזיה. מכרישים, לוויינתיים לשפע של שוניות אלמוגים ויערות שוקקי חיים. ספינת גרינפיס "ריינבואו ווריאור" מתעדת בימים אלה את יופיה ושברירותה של הסביבה הטבעית באינדונזיה.

כרישים לוויינתיים במפרץ Cenderawasih ©  פול הילטון / גרינפיס

המסר בתמונות הללו הוא פשוט: זה מה שאנו עומדים לאבד אם לא נפעל עכשיו.

שוניות זכות במפרץ Cenderawasih ©  פול הילטון / גרינפיס

כדי שהכוכב שלנו יתמוך בחיים על פני כדור הארץ בעתיד ויהיה מוגן מהרס סביבתי, אנו צריכים שממשלות יפעלו על מנת להגן על האוקיינוסים והיערות מלאי החיים שלנו, ולעצור את אובדן מגוון צורות החיים.

המצב השברירי והעדין של האוקיינוסים והיערות של אינדונזיה הינו תזכורת ברורה לסיכון בו נתונים החיים ביערות והחיים הימיים עקב דיג יתר תעשייתי ובירוא יערות חסר רחמים

יער בפפואה © פול הילטון / גרינפיס

אינדונזיה מאכלסת לפחות 20% ממגוון צורות החיים הכולל של העולם, ומהווה משכן ליותר מ-30,000 מיני צמחים ויותר מ-3,000 יונקים, ציפורים, זוחלים ודו-חיים.

שונית אלמוגים ב- Dampier Straight Raja Ampat © פול הילטון / גרינפיס

בערך 10% מיערות הגשם של העולם נמצאים באינדונזיה. לפני חמישים שנה יערות היוו 82% משטחה של אינדונזיה, אולם בעשור האחרון נתון זה צנח ל-48% עקב בירוא יערות מתמיד לצורך תעשיית הנייר, מהם גם מפיקים שמן דקלים.

הימים של אינדונזיה הינם אף הם מבתי גידול המגוונים ביותר של חיים בחופים ובים. טוענים שאזורים כמו Raja Ampat בפפואה המערבית הינם בין השופעים ביותר בעולם במגוון צורות החיים. אולם שוניות האלמוגים של המדינה נחשבות לאזורים הנתונים לסיכון גבוה ביותר למגוון צורות החיים הנמצא בהן עקב דיג יתר, זיהום ושינויי אקלים.

לורי שחור-כיפה בפפואה © פול הילטון / גרינפיס

התעלמות אינה אופציה.

אנחנו חייבים לפעול עכשיו על מנת לעצור תעשיית הדיג ההרסני כדי לשקם את האוקיינוסים שלנו, וכן לנקוט צעדים על מנת להגיע למצב של הפסקת בירוא היערות.