מעל לחצי מיליון איש חתמו על עצומה בינ"ל נגד קוקה-קולה: ‏ קחו אחריות על זיהום בקבוקי הפלסטיק

כ-9,000 ישראלים חתמו על העצומה אותה הגישו פעילים להנהלת חברת המשקאות במפעל בבני-ברק בתוך בקבוק ‏מוזהב המכתיר את החברה במקום הראשון "בזיהום האוקיינוסים"‏

חדשות - 16 ינואר, 2018
הטענות העיקריות כלפי יצרנית המשקאות שעלו במסגרת הקמפיין הבינלאומי של גרינפיס, הן שהיא מייצרת בקבוקי פלסטיק חד פעמיים העשויים מנפט גולמי מזהם במקום פלסטיק ממוחזר

למעלה מ-585 אלף איש ברחבי העולם חתמו על עצומה שהוגשה להנהלת קוקה-קולה ודורשת ממנה לקחת אחריות ולצמצם בצורה דרסטית את פסולת הפלסטיק אותה היא מייצרת. גם בישראל לקחו חלק בקמפיין הבינ"ל של גרינפיסו וכ-9,000 איש על העצומה  אותה הגישו פעילים להנהלת חברת המשקאות במפעל בבני-ברק בתוך בקבוק מוזהב המכתיר את החברה במקום הראשון "בזיהום האוקיינוסים".

הטענות העיקריות כלפי יצרנית המשקאות שעלו במסגרת הקמפיין הבינלאומי של גרינפיס, הן שהיא מייצרת בקבוקי פלסטיק חד פעמיים העשויים מנפט גולמי מזהם במקום פלסטיק ממוחזר, ושהחברה מסכלת ניסיונות להפעיל או להרחיב את חוקי הפיקדון אשר נחשבים  למנגנון יעיל מאוד להעלאת אחוזי המיחזור מתוך מניעים כלכליים, כפי שחשף מסמך פנימי של תאגיד המשקאות שהודלף ב"ויקיליקס".

נוסף על הטענות האלו, בישראל, מאשימים פעילי גרינפיס את החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, זכיינית "קוקה קולה", בכך ‏שבמשך תקופה ארוכה החברה מתנגדת להרחבת חוק הפיקדון למיכלים גדולים.

זיהום מפלסטיק הוא אחד האיומים החמורים על האוקיינוסים בכדור הארץ. קרוב ל-12 מיליון טון פלסטיק מושלכים לאוקיינוסים(בעולם) מדי שנה - קצב של משאית שלמה בכל דקה. מעבר לכיעור, זיהום זה מהווה איום על מערכות החיים בים ואף חוזר אל בני האדם דרך שרשרת המזון. לתאגיד קוקה קולה, בתור חברת המשקאות  הגדולה בעולם, המייצרת  110 מיליארד בקבוקים בכל שנה, אחריות מיוחדת לזיהום האוקיינוסים בפלסטיק. 

קישור לתמונות של פעילות הגשת העצומה במפעל בישראל

http://media.greenpeace.org/shoot/27MZIFJX94GF8

פעילות הגשת העצומה ברחבי העולם

http://media.greenpeace.org/collection/27MZIFJX93CXK