תם עידן האבן

עוברים לאנרגיה סולארית

חדשות - 23 נובמבר, 2015
פעילים עלו לבמה והניפו שלטים במהלך נאומו של שר האנרגיה, יובל שטייניץ, בוועידת אנרגיה ועסקים במלון דן פנורמה בתל-אביב. הפעילים היו לבושים בבגדי 'פלינסטונס' זאת במחאה על המדיניות המיושנת של משרד האנרגיה המשועבדת לדלקים מזהמים ובקריאה להתקדם לאנרגיה סולארית לקראת ועידת האקלים בפריז שתיפתח בשבוע הבא.

למרות שנציגינו בוועידת האקלים הוא לא אחר מראש הממשלה נתניהו, שבוע לפני ועידת האקלים טרם אושרה התכנית להפחתת פליטות גזי החממה בממשלה וכיפופי הידיים בין משרדי הממשלה נמשכים. משרד האנרגיה בראשות שטייניץ תוקע אותנו בעידן האבן, משעבד אותנו לגז, נפט ופחם מזהמים.

אנו קוראים לשטייניץ לקרוא מחדש את המפה העולמית, ולמצב את ישראל בחזית המעבר לאנרגיות מתחדשות. כיום, חרף פוטנציאל עצום והתחייבות ממשלתית קודמת, פחות משני אחוזים מהחשמל מיוצר מאנרגיה סולארית בטוחה ונקייה. ללא הצבת מתווה סולארי היעדים הנמוכים להם התחייבה ישראל ייזרקו גם הפעם לפח האשפה של ההיסטוריה. אנו דורשים מימוש החלטת הממשלה לתמרץ יצרני אנרגיה מתחדשת ולפשט את הסבך הבירוקראטי בדרך להתקנת מערכת סולארית.

בצל אירועי הטרור בפריז, ועידת האקלים היא הזדמנות אל-חזור למנהיגי העולם להציג חזית אחידה אל מול שינויי האקלים שהפכו לסכנה ממשית לעתיד האנושות. אנרגיה סולארית היא הפתרון הישראלי האולטימטיבי לתופעה, תבזר את מערכת החשמל המקומית ותהפוך אותנו לחסינים יותר לנזקי מזג האוויר. מימוש מאגר אנרגיית השמש אף יפחית את זיהום האוויר ויחסוך סכומי עתק למשק ואזרחי ישראל.

עזרו לנו וחתמו עכשיו על העצומה:
http://www.gpi.org.il/climate