בזכותך: חוגגים וחוגגות 20 שנה

חדשות - 14 ינואר, 2016
בהשתתפות עשרות גולשים ופעילים חגגנו השבוע 20 שנה להקמת גרינפיס בארץ באירוע גלישה בחוף הים בת"א. המשתתפים, מצויידים בגלשנים ובקיאקים, החזיקו שלט ענק עם הכיתוב "בזכותך" בהוקרה לתומכים לאורך השנים. במהלך השבועות האחרונים נקראו העוקבים בפייסבוק לבחור אם החגיגות ייערכו באוויר, בים או ביבשה.

אנחנו רוצים לומר תודה לתומכים שלנו ומסתכלים קדימה לעשרים השנים הבאות. הפעילות בארץ התחילה לפני שני עשורים כדי להשמיע קול ברור ובלתי-תלוי להגנה על הטבע, בעלי החיים והאדם. האינטרס הציבורי הרחב נמצא לעיתים קרובות תחת איום, תוך שהוא נרמס ע"י אנטרסים מסחריים ופוליטיים. הדרך היחידה לשמור על הסביבה היא לעמוד על המשמר בהתמדה עיקשת ולהציג פתרונות וחלופות יחד עם הציבור.

גרינפיס הוקם בישראל לפני שני עשורים כחלק מהמאבק הבינלאומי בשינויי האקלים. במהלך השנים, ביחד עם פעילים ומתנדבים, נאבקנו נגד הקמת תחנה פחמית נוספת ועצירת הקידוחים שתוכננו בעמק האלה. אנחנו  פועלים לקידום אנרגיה סולארית ידידותית לאדם ולסביבה ונאבקים בהרחבת בתי-הזיקוק במפרץ חיפה מוכה הזיהום. הסניף המקומי מעורב גם במאבקים בינלאומיים להגנה על הקוטב הצפוני שנשא השנה ניצחון עם ביטול זכיון ענקית הנפט Shell ולהגנה על יערות העד באמזונס. עם ההקמה לקחנו חלק מרכזי במאבק לשיקום נחל הקישון ולבלימת הזרמת השפכים למפרץ חיפה. ארגון גרינפיס הוא עצמאי וא-פוליטי ומתבסס על תומכים פרטיים בלבד.