יונה יהב - בְּחר נכון: לא לצינור עוקף קישון!

בני נוער הופכים לבאנר אנושי במסגרת מסע

חדשות - 7 יולי, 2004
תחת הכותרת: "יונה יהב - בְּחר נכון: 'לא' לצינור עוקף קישון!" הפכו היום בני נוער מחוגי סיירות של החברה להגנת הטבע לבאנר אנושי יחד עם פעילי גרינפיס. לפני שבועיים החליטה השרה לאיכות הסביבה כי היא מבטלת את תוכנית הצינור, וכעת היחיד שנותר בדרך לביטול התוכנית הוא ראש עיריית חיפה.

בני נוער מחוגי סיירות הופכים לבאנר אנושי, בדרישה מיונה יהב לבטל את התוכנית לצינור עוקף קישון

תחת הכותרת: "יונה יהב - בְּחר נכון: 'לא' לצינור עוקף קישון!" קיימו היום, פעילי גרינפיס וחניכי חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע מיצג סביבתי מיוחד בחוף קריית חיים במפרץ חיפה, בו הפכו הפעילים לבאנר אנושי. המיצג התקיים במסגרת "חראם על הים!" - מסע רגלי שעורכים חוגי הסיירות לאורך חופי הים התיכון, הממשיך את פעילות החברה להגנת הטבע למען קידום חוק החופים, שימור החופים ונגד גזלתם מהציבור הרחב.

<inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="right" item_id="63018">

במהלך המסע צועדים חניכי חוגי הסיירות לאורך מרבית החופים המרכזיים בארץ, ומקיימים שורה של פעולות בנושא שמירת החופים: ניקוי חופים, הסברה, החתמה על עצומה הקוראת לשמירה על חופי הים ועוד. המסע יצא לדרך ביום א', 4.7, מחוף סי אנד סאן בתל אביב, ויסתיים ביום שישי, 9.7, בחוף ראש הנקרה.

מטרת המיצג המיוחד במפרץ חיפה היא לקרוא לראש העירייה, יונה יהב, לאמץ את החלטת השרה לאיכות הסביבה, יהודית נאות, שלא להזרים את שפכי שבעת מפעלי הקישון היישר למפרץ חיפה, אלא תחת זאת לטהרם ולהזרימם לקישון עד למציאת פתרון בו לא ייוצרו שפכים כלל. במסגרת המיצג יהפכו בני הנוער לבאנר אנושי, במי המפרץ אותו הם מנסים להציל.

<inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="left" item_id="63012">

יניב מזרחי, מנהל המאבק בזיהום ים של גרינפיס בישראל, אמר כי "לאחר 10 שנות מאבק עיקש של גרינפיס, הבין המשרד לאיכות הסביבה כי 'צינור עוקף קישון' רק ינציח את הזיהום, ויגרום לנזק בלתי הפיך למפרץ חיפה ולבריאות הציבור. אנו דורשים מראש עיריית חיפה, יונה יהב, לחדול מדאגה לבריאות התעשיינים המזהמים ולקבל את הפתרון שמציעה השרה לאיכות הסביבה."

מחיפה ימשיך מסע החופים לכיוון עכו ונהריה - עד לסיום בראש הנקרה.

נושאים
תגיות