צוות ה'יגוארים' של גרינפיס חסם בולדוזרים

הבולדוזרים היו בעיצומן של עבודות להרס ושריפת יער בראשיתי בארגנטינה

חדשות - 29 יולי, 2004
פעילי גרינפיס בתלבושות יגוארים חסמו, בעודם רוכבים על אופנועים, חמישה בולדוזרים אשר היו בעיצומו של הרס יער ה"צ'אקו" בארגנטינה. הרס היער מתבצע בכדי לפנות מקום לגידול סויה מהונדסת-גנטית, אשר לאחר גידולה תובל לאירופה ואסיה.

היגוארים של גרינפיס חוסמים בולדוזרים אשר עסקו בהרס יערות

ה'יגוארים' איתרו את הבולדוזרים כשהם כורתים ושורפים איזורי יער במהלך סיור בסלתה, על הגבול בין יער הצ'אקו ויער היונגס. ה'יאגוארים', רכובים על אופנועים, חסמו את הבולדוזרים ולאחר מכן קשרו אותם בעזרת שרשראות וחתמו עליהם בכיתוב "נחסם ע"י גרינפיס".

<inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="right" item_id="64631">"מגוון המינים העשיר של ארגנטינה נהרס על ידי הסויה המהונדסת-גנטית של חברת מונסנטו. על ממשלת ארגנטינה להתערב ולמנוע את המשך הרס היערות הללו, ביתם של היגוארים" אמר אמיליו אסקורה, מנהל מאבק ריבוי המינים של גרינפיס בארגנטינה.

ה'יגוארים' של גרינפיס עורכים מצוד אחר בולדוזרים מסוג זה מאז יום שני. עד כה, שמונה בולדוזרים נותרו מסונדלים ומוחתמים. הצוות ממשיך במסעו למציאת בולדוזרים נוספים.

<inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="right" item_id="64637">הגידול החד בייצור הסויה גורם לבעיות חברתיות בנוסף לבעיות סביבתיות. רמון פררה, תושב יער הצ'אקו, אמר כי "הם מכריכים אותנו לעזוב את אדמתנו, פעמים רבות בעזרת רובים. הם באים עם המכונות העצומות שלהם ומשמידים את כל העצים, שורפים אותם ושותלים סויה. איננו רואים כל תועלת כלכלית מההרס הזה, ואנו מאבדים את כל רכושינו".

עד כה התקשרו 5,400 איש מרחבי העולם לשגרירויות ארגנטינה, לדרוש מנשיא המדינה, ד"ר נסטור קירשנר, לחדול מהרס היערות.

<inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="right" item_id="64634">

הרס היערות

<inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="right" item_id="64643"><inline_item hspace="0" alt="greenpeace" title="greenpeace" vspace="0" border="0" align="right" item_id="64640">

נושאים
תגיות