בעקבות פעולת גרנפיס הוות"ל - נסוג

חדשות - 21 מאי, 2008
פחות מיממה לאחר פעולת גרינפיס הנועזת נגד כוונתו של שר התשתיות, בנימין (פואד) בן-אליעזר, להקים תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון, הודיעה היום יו"ר הוות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) כי הם דוחים את מועד ההכרזה על תחנת הפחם לחודש הבא במקום ביום שני הקרוב.

פעילי גרינפיס מול אל גור, זוכה פרס נובל, המעודד אותם בפעולם למען האקלים ומניעת הקמתה של תחנה פחמית נוספת באשקלון סינמטק תל אביב 21.5.2008

 

"בתקופה שפואד מפזר הבטחות מבורכות בדבר הגדלת יעד האנרגיה המתחדשת בארץ, ככל הנראה לא נוח לו להכריז באותה נשימה על תחנת פחמית, ימים ספורים לאחר ביקורו של אל גור, זוכה פרס נובל לשלום בשל פעילותו האקולוגית", אומרת נילי גרוסמן, מנהל מאבק האנרגיה ושינויי האקלים בגרינפיס.

 

 

בנוסף הניפו היום, 21.5, יום רביעי פעילי גרינפיס שלטים ענקיים מול אל גור, סגן נשיא ארה"ב לשעבר, אשר זכה בפרס נובל על פעילותו למען האקלים.

 

בשלטים קראו הפעילים לפואד, שר התשתיות שך ישראל, לא להתעלם מדבריו של גור למען עצירת משבר האקלים ולמנוע את הקמתה של תחנת פחם נוספת באשקלון.

 

"אנחנו קוראים לפואד לא רק לפזר הבטחות חסרות שחר מול אל גור אלא לעמוד מאחוריי מילתיו שלו עצמו ולא להקים תחנה פחמית נוספת באשקלון", אמרה היום נילי גרוסמן.