גרינפיס לחברי הות"ל: עוד לא ראיתם כלום

חדשות - 16 יוני, 2008
"חברי הות"ל חשבו היום שהם ברכו על מוגמר, אך למעשה המערכה רק מתחילה" אמרה נילי גרוסמן מנהלת מאבק האנרגיה בגרינפיס לאחר אישורה של התחנה ע"י הוועדה לתשתיות לאומיות הבוקר בירושלים. "עד היום הם עצמו את עיניהם וסירבו להכיר בסבלם של תושבי הדרום, אך בשלושת השבועות הקרובים נציגי הציבור יקבלו תזכורת את מי הם באמת אמורים לשרת"

פתיחת באנר ענק מעל משרד התשתיות בירושלים תוך כדי סנפלינג במחאה על הכוונה של שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, להקים תחנה פחמית נוספת באשקלון

 

הבוקר, 16.6, התייצבו כמאה מפגינים מול משרדי הוועדה לתשתיות לאומיות בירושלים על מנת למחות נגד כוונתה לאשר את הקמתה של תחנה שורפת פחם נוספת בעיר אשקלון המסכנת את בריאות הציבור.

 

הוועדה החליטה בדבר הקמת התחנה זאת לאחר שקיימה 3 מפגשים בלבד בעניין, חלקם לא היו פתוחים כלל בפני נציגי הגופים הירוקים כמחויב בחוק וללא התחשבות בסיסית בעמדתו השלילית של משרד הבריאות המתנגד בתוקף להקמת התחנה הפחמית בסמוך למרכזי אוכלוסין.

 

המפגינים, חברי מטה המאבק נגד הפחמית באשקלון יחד עם יו"ר השדולה הסביבתית בכנסת ח"כ דב חנין, תלמידים מהעיר אשקלון, נציגי ציבור, ראשי הערים באזור ועוד רבים אחרים חיכו עם בוקר להגעתם של חברי הוועדה וביקשו מהם פעם נוספת להכריע לטובת חייהם של תושבי אשקלון והאזור ולא לבנות תחנה פחמית המסוכנת לבריאות הציבור.

 

מטה המאבק הרחב כולל את: איגוד ערים לאיכות סביבה- נפת אשקלון, עיריית אשקלון, מועצת שער הנגב, מועצת באר טוביה, מועצת חוף אשקלון, מועצת שפיר, עיריית קריית גת ועיריית שדרות וכן הארגונים הסביבתיים: גרינפיס, מגמה ירוקה, אדם טבע ודין, החברה להגנת הטבע, הפורום למדיניות אנרגיה ושתי"ל.

 

פעילי גרינפיס הגיעו למקום מחופשים כמלאך המוות לבושי שחורים ואוחזים בידיהם חרמשים גדולים ומאיימים. על גבם של כל אחד התנוסס השלט: "חבר וועדה או מלאך המוות?".

 

שימור אנרגיה בתוספת אנרגיה מתחדשת יכול לספק פי 6 מכושר היצור של התחנה המתוכננת ולחסוך מיליארדי שקלים.

 

"החלטת הות"ל היא יריקה בפנים של אזרח במדינה. הוועדה הפקירה את בריאות הציבור על מזבח האינטרסים של חברת החשמל. זו היא תעודת עניות למדינה המתיימרת להיקרא מתוקנת ומתקדמת.

"אנחנו קוראים לכל אזרחי ישראל להרים קול גדול נגד התחנה הזו- כי זה אומנם קורה היום באשקלון אבל מחר זה יכול להיות בקרבת ביתו של כל אחד מאיתנו . אזרחי ישראל צריכים להכיר בכוח ובכלים שמעניקה להם מדינה דמוקרטית. הצטרפו למחאה הגוברת, הכינו את מכתבי ההתנגדות ודירשו דין וחשבון כבר עכשיו ולא בוועדת החקירה שתקום אחרי המחדל", סיכמה גרוסמן.