גרינפיס לממשלה החדשה: בטלו את התחנה הפחמית

חדשות - 6 אפריל, 2009
גרינפיס מברכים את השר בעקבות הצעת השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לדיון ממשלתי על התחנה הפחמית וקוראים לממשלה לבטל את התחנה הפחמית באשקלון

פתיחת באנר ענק מעל משרד התשתיות בירושלים תוך כדי סנפלינג במחאה על הכוונה של שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, להקים תחנה פחמית נוספת באשקלון

ארגון גרינפיס מחזק את ידיו של השר הטרי לאיכות הסביבה גלעד ארדן בעקבות קריאתו לכנס את הממשלה לדון מחדש בהקמת תחנת הכוח הפחמית. "התחנה הפחמית כבר הוכחה כמסכנת את בריאות הציבור ובכל זאת חברת החשמל מתעקשת לקדם תחנה שורפת פחם על אף חלופות נקיות מוכנות לשימוש. חובתה המוסרית של הממשלה היא לספק חשמל באופן הנקי והבטוח ביותר וללא סיכון הציבור. הוספת תחנת פחם באשקלון היא בבחינת הוספת חטא על פשע" אמרה עו"ד נילי גרוסמן, מנהלת מאבק האנרגיה ושינויי האקלים בגרינפיס.

"אנו קוראים לממשלה החדשה להיעתר לבקשת השר ארדן, להתעשת ולבטל את התחנה המסוכנת".

כבר עם מציאת מצבור הגז בחיפה קראה עו"ד גרוסמן, לבחון מחדש את הצורך בתוכנית להקמת התחנה. "המשוואה השתנתה. התלות במצרים תפחת ויהיה לנו מקור מבית של גז טבעי. לאור הגילויים החדשים מן הראוי לפתוח מחדש את הדיון לבחון מחדש את הצורך בתכנית המיושנת".

יצויין כי בנוסף לתחנה שורפת גז ישנן חלופות נקיות לחלוטין כאנרגיה סולארית מתוצרת הארץ אשר ראוי כי תיושם במהירות המירבית והיא אף עשויה להחליף תחנת פחם כאשר היא נתמכת באגירת חום בשעות הלילה.

גרינפיס מברך את השר ארדן על יוזמתו להקפאת התחנה הפחמית הנוספת. התחנה המיועדת עתידה להוסיף זיהום רב לאויר ולפגוע קשות בבריאותם של תושבי אשקלון והסביבה. דווקא בתקופה שבה הסימנים לשינויי האקלים הולכים וגדלים, ומתבטאים בין היתר במשבר במשק המים הישראלי, צריכה ישראל לקחת יוזמה כדי לצמצם את חלקה בצמצום הפליטות הגורמות לכך.

עיזרו לנו לעשות עוד פעולות כאלו

גרינפיס הינו ארגון הסביבה הגדול והוותק ביותר בעולם, בעל משרדים ב-43 מדינות ובכל היבשות. הארגון אחראי על אין ספור הישגים וניצחונות סביבתיים בארץ ובעולם. גרינפיס הינו ארגון א-מפלגתי ועצמאי לחלוטין שאינו מקבל כספים מאף גוף, מפלגה או חברה אלא מאנשים פרטיים בלבד. לגרינפיס יש יותר מ-3 מיליון תומכים ברחבי העולם, 15,000 מתוכם בישראל.