עשרות הפגינו בירושלים נגד אישור התחנה הפחמית באשקלון

חדשות - 10 אוגוסט, 2009
שיא ישראלי חדש הושג: 20 אלף התנגדויות הוגשו היום בעשרות ארגזים לוועדה לתשתיות לאומיות בירושלים. ההתנגדויות נאספו ע"י ארגוני הסביבה, עיריית אשקלון ורשויות נוספות במטרה לבלום את התוכנית של הוועדה לתשתיות לאומיות

היום האחרון להגשת התנגדויות הציבור. הפגנה נגד התחנה הפחמית באשקלון מול משרדי הוועדה לתשתיות לאומיות בירשולים.

היום האחרון להגשת התנגדויות הציבור. הפגנה נגד התחנה הפחמית באשקלון מול משרדי הוועדה לתשתיות לאומיות בירשולים.

הבוקר התקיימה הפגנה של עשרות פעילי סביבה חברי מגמה ירוקה, גרינפיס, אדם טבע ודין, שתי"ל וחיים וסביבה, יחד עם עשרות ילדי אשקלון, עובדי עיריית אשקלון ותושבים, לוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) בירושלים שם מסרו את עשרות אלפי ההתנגדויות שנאספו מאז הכריזה הוועדה על תחילת שלב ההתנגדויות, המסתיים היום.

עו"ד ציפי איסר-איציק, מנכ"ל אדם טבע ודין: "במציאות שבה כל העולם מחפש מקורות אנרגיה חלופיים לדלקים פוסיליים, ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה  את הקמתה של תחנת כוח פחמית נוספת, שתקבע לחמישים השנים הבאות את התלות הלאומית בפחם. הגיע הזמן להפסיק את הטעיית הציבור בטענה המופרכת שאין אלטרנטיבה לתחנה הפחמית. ישראל לא עושה די לעבור לאנרגיות מתחדשות, היא אינה לוקחת בחשבון את גילוי מרבצי הגז כמקור מרכזי לייצור חשמל  לעשרים השנים הבאות וחמור מכל, אינה מייעלת את משק האנרגיה באופן שיוביל לצמצום צריכת האנרגיה על ידי הציבור. התנהלות נבונה ואחראית יותר מצד הרשויות והציבור בכללותו יכולה לחסוך לכולנו את הפרויקט המיותר ולמנוע מאיתנו את הנזקים הבריאותיים והסביבתיים הנלווים לו".

עו"ד נילי גרוסמן, מנהלת קמפיין האנרגיה של גרינפיס: "מרגש לראות איך הציבור בישראל עומד על זכויותיו ומגיש באלפיו מכתבי התנגדות לוועדה. עשרות אלפי ההתנגדויות שנחתמו לא מותירות ספק כי הקמת תחנת פחם נוספת, באשקלון או בכל מקום אחר, פירושה זלזול משווע בטובת הציבור. יש לישראל שלל חלופות אך מפגש אינטרסים בין חברת החשמל למשרד התשתיות מעוור את עיני מקבלי ההחלטות. אני קוראת לראש הממשלה להקשיב לרחשי ליבו של הציבור ולעמדתו הנחרצת, ולאפשר למי שטרם הספיק להגיש את התנגדותו לעשות כן. בסופו של יום, אלה האנשים שמהווים את החוסן הלאומי עליו נשענת מדינת ישראל ביום פקודה".

גיל יעקב, מנכ"ל מגמה ירוקה: "במהלך החודש האחרון הוכיח הציבור את התנגדותו הנחרצת להקמתה של תחנה פחמית נוספת באשקלון. עשרות אלפי ההתנגדויות שנאספו מכל רחבי הארץ מחייבים את הממשלה להתחשב בציבור בוחריה ולשקול מחדש את ההחלטה שגוזרת את דינם של תושבי הדרום, הסובלים כבר עתה מתחלואה גבוהה של חולים בסרטן, באסטמה ומירידה ברמת תפקודי הריאות. אנו מצפים מראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיהיה הוגן כלפי הציבור שבחר בו להוביל את המדינה ושיבין כי אותו הציבור מתנגד נחרצות לבניית תחנה נוספת באשקלון. הממשלה מתעקשת לאטום את אוזניה ועיניה וממשיכה בתוכנית ההרסנית והמיותרת. ישנן חלופות רבות לבניית התחנה הפחמית והממשלה חייבת לשקול לאמץ את אחת החלופות אשר בעזרתן ניתן להמשיך ולספק את צורכי החשמל של האזרחים מבלי לגרום לסבל נורא לכל תושבי הדרום".

תרמו לגרינפיס היום

כל תרומה מאפשרת לנו להמשיך ולעשות למען עתיד ירוק וטוב יותר לכולנו. גרינפיס מקבל תרומות מאנשים פרטיים בלבד.