ביבי- בלי תרוצים! סע לקופנהגן

חדשות - 6 דצמבר, 2009
הבוקר פנה ארגון גרינפיס במכתב ללשכת ראש הממשלה בקריאה לאשר סופית את נסיעתו לוועידת האקלים בקופנהגן ולא לאפשר לתירוצים כמו נוכחותם של מנהיגי עולם אחרים או מחירי המלונות בעיר, לעמוד בדרכו. גרינפיס הביא לידיעת נתניהו כי יותר מ- 6,000 ישראלים חתמו על עצומת הארגון המבקשת ממנו לנסוע לקופנהגן וכי עליו לראות בכך תמיכה המונית בנסיעתו ובנטילת אחריות על משבר האקלים בדומה למנהיגים אחרים בעולם

כרטיס הטיסה שהכינו פעילי גרינפיס לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במטרה לגרום לו לנסוע לוועידת האקלים בקופנהגן

 "תוך 3 שבועות בלבד ,יותר מ- 6,000 איש ואישה חתמו על עצומה הקוראת לראש הממשלה לנסוע לוועידת האקלים ולייצג את ישראל שם בכבוד", אמרה הבוקר עו"ד נילי גרוסמן, מנהלת קמפיין האנרגיה של גרינפיס, "אנו קוראים לראש הממשלה, להתייצב לימינו של האינטרס הישראלי; לקדם את הטכנולוגיה הסולארית הישראלית ולהצטרף לשורת המדינות המפותחות בהפחתת השימוש בפחם".

השתתפות ערה בוועידה הבינלאומית עולה בקנה אחד לא רק עם צרכי השעה הסביבתיים אלא אפילו עם תפיסת עולמו של נתניהו: הפחתת תלותו של העולם החופשי במדינות נפט המממנות ארגוני טרור ואיסלם קיצוני עשויה לתרום גם לביטחונה של מדינת ישראל.

 

"התנהלותה הפאסיבית של ישראל ביחס להסכם המתגבש בקופנהגן עלול גם להסיט את המהלך כולו באופן שיזיק לישראל. אל לישראל להירדם בשמירה. בעורפה של תעשיית האנרגיה המתחדשת נושפת תעשיית האנרגיה הגרעינית המתחזה לאנרגיה נקייה. הסכם אשר יראה באנרגיה גרעינית חלופה נקייה לדלקים הפוסיליים ואף יתגמל זאת כלכלית, עלול להוביל למירוץ חימוש גרעיני באיזור המזרח התיכון אשר ממילא נפיץ ודליק, הכל במסווה של אנרגיה נקייה".

 בעוד כ-105 ראשי מדינות יגיעו לועידת קופנהגן, לגיבוש הסכם לצמצום הפליטות ע"י הפחתת השימוש בדלקים מאובנים כדוגמת נפט ופחם, ממשלת ישראל מובילה קו סרבני:

ועדת השרים לחקיקה שוב סירבה להעלות להצבעה את חוק האנרגיה המתחדשת ובתוך כך מאיצה את אישורה של תחנת פחם נוספת באשקלון, מיד עם תום הוועידה.

 "אלפי ישראלים דורשים מראש הממשלה שלהם להגיע לקופנהגן בראש מורם ולייצגם בכבוד כאשר באמתחתו תכנית תמריצים, לא תירוצים" סיכמה גרוסמן.

העצומה עליה חתמו כבר יותר מ-6000 איש. הצטרפו אליהם כאן

גרינפיס זקוק לתרומתכם על מנת להמשיך לפעול

גרינפיס אינו לוקח כספים משום מדינה, מפלגה או חברה עסקית. כל התורמים שלנו הם אנשים פרטיים בלבד. לכן אנחנו זקוקים לכל תרומה, קטנה ככל שתהיה. עיזרו לנו להמשיך ולפעול למען הסביבה.