נפרדים מה" Rainbow Warrior", ספינת הדגל שלנו

הוסף תגובה
חדשות - 16 אוגוסט, 2011
אחרי שנים רבות שהיא נושאת את המסרים שלנו ומשתתפת בקמפיינים בכל רחבי העולם, ספינת הדגל שלנו, הריינבו וורייר II, תסיים את שנות השירות הנפלאות שקיבלנו ממנה ותעבור לשלב חדש בחייה רבי התהפוכות.

חברים ועמיתים יקרים!

מחר, ב-16 באוגוסט בשעה 16:00 (שעון סינגפור), תועבר הריינבו וורייר לארגון הקרוי פרנדשיפ, ארגון לא ממשלתי בבנגלדש המתמחה בטיפול רפואי ובסיוע חירום. הריינבו וורייר תיקרא מעתה 'רוֹנגדהוֹנוּ', מילה שפירושה 'קשת בענן' בשפה הבנגאלית. הספינה תותאם לתפקידה החדש כבית חולים צף ותשרת את חגורת החוף של בנגלדש ומפרץ בנגאל. היא תגיש סיוע רפואי ראשוני ושניוני לכמה מהקהילות הפגיעות ביותר בעולם. הרונגדהונו תשרת גם כספינה רפואית למצבי חירום בכל האזור ותאפשר לארגון פרנדשיפ להביא סיוע רפואי לאזורים המרגישים כבר עכשיו את השפעות שינויי האקלים.

כאשר מעיינים בנבואה האינדיאנית של בני הקרי, שממנה נלקח שמה של הריינבו וורייר, אין דבר מתאים יותר מאשר להקצות לה, כמשימתה הבאה, תפקיד הקשור ברפואה: "תבוא עת ובה יפקוד חולי את האדמה ואז יקום שבט מכל תרבויות העולם ובניו יאמינו במעשים ולא במילים. הם יפעלו כדי לרפא אותה... ושמם יהא 'לוחמי הקשת בענן'."

הרונגדהונו תמשיך במסורת הגאה הזאת ותביא רפואה ושירותי בריאות וחירום לקהילות שאין להן גישה לשירותי בריאות מהימנים.

אף שהספינה תקבל שם חדש ותצא למשימה חדשה, אנו נמשיך להחזיק בעקרונות שלנו בכל הנוגע לגורלה של הספינה עם תום חייה השימושיים. משום כך הקפדנו מאוד לציין בחוזה שלנו עם ארגון פרנדשיפ כי כאשר יגיע זמנה של הרונגדהונו לסיים את חייה, הדבר ייעשה לפי התקנים הסביבתיים הגבוהים ביותר ואנו נספק סיוע כספי כדי להבטיח שכך אכן יהיה. בנוסף, העברת הספינה לידי גורם כלשהו בעתיד מותנית באישורנו כדי להבטיח כי המחויבות לתקנים אלה תימשך וכי הספינה תסיים את חייה באופן שבו אנו דוגלים כל כך הרבה שנים.

הגיעה העת להיפרד מהריינבו וורייר ולאחל לרונגדהונו הצלחה במשימתה החדשה. תקוותי היא שכמה שיותר מאתנו, פעילי ותומכי גרינפיס בכל העולם, יצטרפו לטקס באמצעות שידור אינטרנט חי של האירוע ההיסטורי הזה, דרך הקישור הבא:

http://www.greenpeace.org/israel/he/about/ships/rainbow-warrior/

תודה לכל מי שהשאירו הודעות באתר בנושא הריינבו וורייר II – הזיכרונות והאיחולים שלכם הודפסו על כרזות שיונפו על הספינה בטקס העברתה. לאחר ההעברה, הכרזות יוסרו ויישמרו על הספינה וילוו אותה בדרכה החדשה.

תודה מקרב לב לריינבו וורייר ולצוות שלה על העבודה הקשה וההשראה שהבאתם לכל כך הרבה אנשים. הרוח הזאת תמשיך לדרבן את כולנו הלאה בריינבו וורייר III.

בברכה, קומי

 

kumi-naidoo-green

 

תגובות לא נמצאו הוסף תגובה

שליחת תגובה 

כדי להוסיף הערה עליך להיות מחובר למערכת