מגנים על האמזונס

בניית סכרי ענק מאיימת על לב האמזונס ותפגע במרקם החיים של שבט מונדורקו המקומי. הצטרפו אלינו למאבק.

חדשות - 10 יולי, 2016
סכרי ענק עלולים להרוס את לב האמזונס: ממשלת ברזיל מתכננת להקים 40 סכרים במסגרת תחנת כוח הידרו-אלקטרית. הנזק הצפוי: הצפת שטחים נרחבים (400 קמ"ר) וכריתת יערות בהיקף עצום, הגדול פי 1.5 מאזור גוש דן (2,200 קמ"ר). האזור בו מתוכנן הפרוייקט אינו רק בית הגידול עם המגוון הביולוגי מבין הגדולים בעולם, אלא גם בית לאלפי קהילות מקומיות, ביניהם שבט מונדורקו המתגורר באזור מדורי דורות. ביתם של אלפים מהם נמצא בסכנה בעקבות סכרי הענק שעלולים להשפיע קשות על מרקם חייהם.

שבט מונדורקו מוביל מאבק ביחד עם גרינפיס לביטולו, ועד כה נערכו שורה של מחאות מקומיות. "הנהר הוא בדמנו", אומרת מריה מראשונות הציפ'ים בשבט מונדורקו, "לא רק שלי אלא של כולנו. הסכר מאיים על הכול, על בעלי החיים – הציפורים, הדגים וכל המגוון הביולוגי - כולם יושפעו. הם אינם יודעים מה מגיע להרוג אותם. עלינו לעצור את זה". מזה שנים שפועל השבט להכרה באדמות בהם הוא מתגורר מזה דורי דורות.

גרינפיס קורא לחברות הבינלאומיות - סימנס, ג'נרל אלקטריק, Andritz, ו- EDF – להתחייב לא לקחת חלק בו. סימנס, שהייתה מעורבת בבניית סכר בלו-מונטה ההרסני חייבת להכיר בהשלכות הסביבתיות וחברתיות מהסכר.   

מאחורי הפרוייקט, עומדים אינטרסים פוליטיים וכלכליים מקומיים ומחוץ לברזיל.תומכיו הפיצו מיתוסים על כושר הייצור מהתחנה ההידרו ומפחיתים מההשלכות הסביבתיות והחברתיות, הכוללות פגיעה בזכויות אדם. 

לחתימה על העצומה להצלת לב האמזונס ויערות הגשם לחצו כאן!