פעילי גרינפיס עצרו בגופם את התחנה הפחמית באשקלון

חדשות - 3 אוגוסט, 2009
ישראל — עשרות פעילי גרינפיס חסמו במשך כארבע שעות את הכניסה והיציאה מהתחנה הפחמית באשקלון. המטרה שלנו היא להעביר מסר חד וברור לציבור: אנחנו עוצרים עכשיו את התחנה המזהמת הזו לזמן קצר- אבל אתם, הציבור- יכולים לעצור אותה לנצח!

תחנת הכוח הפחמית באשקלון

נכון להיום הדבר היחיד שיכול לעצור את התחנה הפחמית החדשה בדרום היא חתימה על טופס ההתנגדות. לא מדובר בעוד עצומה אלא בטופס רשמי, אשר הוועדה מחייבת על פי חוק לתת עליה את הדין.

15:36 כל הפעילים שחסמו את הכניסה לתחנה שוחררו. שני פעילים הופנו לבית החולים לטיפול

14:18 פעולת גרינפיס הסתיימה לפני מספר דקות לאחר שהפעילים שיבשו את פעולת התחנה הפחמית במשך כארבע שעות. כעשרים פעילים של הארגון עדיין עצורים.

13:22 4 פעילים תלויים כבר יותר משלוש שעות על המנוף בתחנת הפחם באשקלון. אילי בן עמר, אחד הפעילים, מספר: "המוטבציה שלנו גבוהה, מצב רוח טוב. אחד המאבטחים של התחנה אפילו עודד אותנו, חייך אלינו ועשה סימן של THUMBS UP. המשטרה נמצאת עכשיו מתחת למנוף, אנחנו מצפים להתפתחויות. זה יכול להיות עניין של 10 דקות או שלוש שעות. הם הביאו מנוף נוסף של מכבי האש בשביל להוריד אותנו ממנוף הפחם שעליו אנחנו תלויים".

12:27 כל חוסמי התחנה, 10 במספר עצורים כעת. שני פעילים שהיו בתוך התחנה נעצרו גם הם. ארבעה פעילים עדיין נמצאים בפנים וממשיכים בפעולת טיפוס על המנוף. במהלך הפעולה המשטרה הפגינה אלימות כלפי כמה עיתונאים וצלמים שבאו לסקר את האירוע.

12:16 11 פעילי גרינפיס עצורים, 4 פעילים נפצעו בעקבות הפעולה.

11:47 הפעילים שחסמו את הכניסה לתחנה נעצרו ע"י המשטרה. הפעילים שנמצאים בתוך התחנה ממשיכים לשבש את פעילותה מבפנים.

11:30 פעילי גרינפיס נעצרו בעקבות פעולתם. הישארו עמנו לעדכונים נוספים.

11:00 פעילי גרינפיס חדרו לתוך תחנת הכוח הפחמית באשקלון, נכנסו לתוך בריכת הפחם ועצרו את מנוף ההעמסה.

 ספרו לנו מה דעתכם! הגיבו על הסיפור בפייסבוק

קחו חלק!

לחתימה על התנגדות לחץ פה

הצטרפו לגרינפיס

גרינפיס הינו ארגון סביבה עולמי ועצמאי לחלוטין שמקבל את כל תמיכתו מאזרחים פרטיים ולא מגופים אחרים. אנא סייעו לנו בתרומה חודשית כדי להמשיך את מאבקנו למען הסביבה.