ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לא להשתתף בוועידת האקלים בקופנהגן

חדשות - 15 דצמבר, 2009
מנהיגים מרחבי העולם, ובראשם נשיא ארה"ב, צפויים להשתתף בשלב האחרון של השיחות השבוע. הנשיא אובמה יהיה שם יחד עם נשיא סין, ראש ממשלת בריטניה, קנצלרית גרמניה ועוד כמאה מנהיגים מרחבי העולם - אבל ראש הממשלה בנימין נתניהו אפילו לא טרח לנסוע.

בינימין נתניהו ב-2020: "אני מצטער"

הדבר מעיד על לא פחות מהתעלמות ממשלת ישראל מנושא משבר האקלים, המעסיק כיום את העולם כולו. זאת על אף מצבה העגום של ישראל בהשוואה למדינות אחרות, אשר עפ"י דו"ח חברת הייעוץ מקנזי: תכפיל את כמות גזי החממה שלה עד שנת 2030.

ישראל היא מבין המדינות המזהמות ביותר בעולם מבחינת פליטות פחמן לנפש. ישראל מזהמת אף יותר ממדינות אירופאיות מתועשות. בעוד שמדינות אלה מתחייבות להפחית בפליטות אלה, מדינת ישראל, באופן פרדוקסאלי, צפויה רק להגדילן.

התקווה הגדולה ביותר שיש לישראל בכל הנוגע להפחתת גזי החממה והזיהום טמונה באנרגיה סולרית, אשר גם תייצר אלפי מקומות עבודה חדשים. לישראל יכול להיות גם תפקיד מפתח בפתרון משבר האקלים באמצעות טכנולוגיות האנרגיה המתחדשת אותם היא מפתחת.

בינימין נתניהו 2020:

אבל כנראה שראש הממשלה שלנו לא מודאג מבעיות הכלכלה והתעסוקה של ישראל וסבור כי משבר האקלים הגלובלי יפסח על ישראל.

מחוץ לאולם הוועידה עומדים מידי יום מפגינים רבים המנסים להשפיע על באי הוועידה להציל את האקלים. אחד מהם הוא מנכ"ל גרינפיס ים-תיכון, ד"ר אויגר אוזסמי אשר עורך שם "צום אקלים"- בלא מזון למשך כל ימי הוועידה. זאת כאקט הזדהות עם חשיבות הצלת כדור הארץ. ד"ר אוזסמי מתכנן לשבות רעב למשך כל ימי הוועידה.

"אני רעב מאוד. זה לא פשוט" מספר מקופנהגן ד"ר אוזסמי. "הגוף חווה תחושה מתמשכת של סבל אבל זה לא הזמן להישבר; המחאה הזו חשובה מדי".

על החלטתו של נתניהו לא לנסוע לוועידה אומר מנכ"ל גרינפיס:

"זו הייתה יכולה להיות ההזדמנות הטובה ביותר להפגנת מנהיגות מצד נתניהו, וגם הזדמנות עבורו להציג את ישראל ככוח מוביל - שיכול להציע ידע וטכנולוגיה לאזור כולו. ההודעה על ביטול הנסיעה של נתניהו הכתה אותנו באכזבה ואנחנו יכולים רק לקוות שמנהיגי העולם יפעלו ביתר שאת להצלת כדור הארץ".

עיזרו לנו בתרומה חודשית. זה מאפשר לנו לפעול

גרינפיס הינו ארגון סביבה עולמי ועצמאי לחלוטין שמקבל את כל תמיכתו מאזרחים פרטיים ולא מגופים אחרים. אנא סייעו לנו בתרומה חודשית כדי להמשיך את מאבקנו למען הסביבה.

תגיות