תערוכת "קבורים בפחם" יוצאת לדרך!

חדשות - 22 נובמבר, 2010
אנו שמחים וגאים להשיק את תערוכת הצילומים "קבורים בפחם" בר רפאלי, משה איבגי, אלי פיניש, מוש בן ארי, לירז צרכי, יעל גולדמן, שלישית מה קשור, יוסי שריד, עודד קטש, מירה עווד, אחינועם ניני, דנה ספקטור, רוני דואני ואפרת גוש, כולם הצטלמו עבורנו כאשר הם קבורים בפחם

אלי פיניש קבור בפחם

את התערוכה צילם הצלם רונן פדידה. בתמונות נראים המצטלמים בתוך ערמת הפחם, נושמים את נשימתם האחרונה. הצילומים האסטטיים והחזקים מעבירים תחושה בלתי נמנעת אל המתבונן שהחומר המלוכלך והשחור יקבור אותנו חיים.

התערוכה מוצגת בעת הזו כדי להעלות את נושא הפחמית על סדר היום. ימים ספורים לפני פתיחת ועידת האקלים בקנקון ושבועות ספורים לפני שועדה ברשותו של חיים שני, מנכ"ל האוצר צפויה לפרסם את מסקנותיה ולהמליץ לממשלה האם כדאי או לא כדאי להקים תחנה פחמית נוספת. אנו רוצים להזכיר לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו על התחיבות המדינה, רק בשנה שעברה, בועידת קופנהגן, להפחית את כמות פליטות גזי החממה בישראל.   הצעד הראשון והמתבקש, כדי לעמוד בהתחייבויות הוא לבטל את תוכניות הפחמית ולקדם באופן רציני ואמיתי אנרגיה ירוקה, אנרגיה סולארית, כפי שעושות מדינות רבות באירופה ובארה"ב.

לאחר הפתיחה החגיגית במתחם קסטיאל בת"א, אנו מקווים להעלות את התערוכה לכנסת בחודש דצמבר ולהביא בפני הח"כים והשרים שלנו את התרחיש השחור שניבט באופן בלתי נמנע מהתמונות. תרחיש שעלול להתממש, אם נקיף עצמינו בפחם, אם נאשר תחנה פחמית נוספת באשקלון.

מה אתם יכולים לעשות?

בסוף חודש דצמבר תפתח התערוכה לקהל הרחב בסינמטק בת"א ונשמח מאוד אם תגיעו להתרשם ובו בזמן לתת יד למאבק שלנו. כבר עכשיו אתם יכולים להיות חלק ולהוסיף את פניכם למאבק. באתר שלנו תוכלו בקלות לצלם עצמכם קבורים בפחם ולהצטרף לתערוכה שלנו. את התמונות נאסוף לתמונת פסיפס ענקית אותה נצרף לאומנים שהצטלמו ונציג אותה בכנסת ובסינמטק.

בואו להצטרף לשורת האומנים שנתנו ידם למאבק, אנו זקוקים לתמיכתכם, יחד נצא באמירה ברורה למר בנימין נתניהו ולממשלת ישראל: ביבי אל תקבור אותנו בפחם. 

כנסו לאתר ו"קברו" את פניכם בפחם. אל תשכחו לשתף את החברים בפייסבוק!