לאחר עשר שנים של מאבק, ההכרעה קרבה!

הוסף תגובה
חדשות - 30 יוני, 2011
אחת המחלוקות הארוכות והמורכבות ביותר במשק החשמל, קרובה לסיומה. בתום כ-10 שנים, הגיעו שרי התשתיות והגנת הסביבה להסכמה היסטורית, בעקבותיה הוחלט על הקמתה של תחנת כח שתופעל על ידי גז. הבעיה: משרד האוצר מנסה לטרפד את המהלך.

ארגון גרינפיס יחד עם ארגוני סביבה נוספים תמכו בהסכם ההיסטורי מתוך הכרה בצורך בייצור אנרגיה ובצורך העליון להגן על הסביבה מפני שריפת פחם מזהמת ומסוכנת.

בישיבת המועצה הארצית שהתקיימה לפני שלושה שבועות, עלה הנושא לאשור. אך במהלך של הרגע האחרון, טירפדו פקידי האוצר את המהלך בדרישה להכניס לתכנית המתאר שיקולי עלות של החומר בהגדרת הפעלת התחנה.

פקידי האוצר דרשו כי התחנה תופעל על-ידי גז או פחם, כאשר השיקול המכריע הוא מה עולה יותר. הפקידים התעלמו לחלוטין משקולי בריאות, בטחון, הגנה על הסביבה והתחייבות ישראל לעמוד ביעדיה, כנ”ל להפחתת פליטות גזי החממה.

ארגון גרינפיס יוצא למאבק. כמעט נצחנו. יש הסכמה בין משרדי הממשלה על התחנה הגזית. לא ניתן לשיקולים צרים לפגוע בבריאות הציבור, בביטחוננו ובזכותנו לאוויר נקי.

בימים הקרובים נשיק אתר באמצעותו תוכלו לעזור לנו לבקש משטייניץ, שר האוצר שלא-להעדיף שיקולים צרים על טובת הציבור במסגרת אחריותו הציבורית.


 

תגובות לא נמצאו הוסף תגובה

שליחת תגובה 

כדי להוסיף הערה עליך להיות מחובר למערכת