פומה קופצת קדימה ועוקפת את נייק ואדידס באתגר ה"גמילה" מרעלים

הבלוג נכתב ע"י אניו די 26.7.2011

הוסף תגובה
חדשות - 4 אוגוסט, 2011
אנו מסירים את הכובע בפני פומה, חברת ביגוד הספורט השלישית בגודלה בעולם, על כך שהתחייבה היום במעמד ציבורי לחסל כל שחרור של כימיקלים מסוכנים במעגל הייצור וחיי מוצריה וכן בכל שרשרת הספקים שלה עד 2020.

צעד משמעותי זה מגיע אחרי פחות משבועיים לתוך קמפיין ה"גמילה" מרעלים שלנו, ומראה שוב מה אפשרי כשצרכנים ואקטיביסטים דורשים יותר מהתעשייה.

הסיבוב הראשון באתגר ה"גמילה" מרעלים נוצח ע"י פומה ששלחה מסר ברור למתחרותיה שעבודה עם ספקים המשחררים כימיקלים מסוכנים היא פשוט מאוד לא מקובלת על הדעת.

מתן עדות - דבר שעובד ומצליח

הלחץ שעל חברות "נייק" ו"אדידס" התחזק היום הודות לפומה, לאחר שבועיים של פעולות במשרדים ראשיים של החברות וחנויות שברחובות מרכזיים, הכוללות פעולות "פלאש מוב" וסטרפטיז ב-29 ערים מסביב לעולם.

 

 

ההתחייבות אשר נעשתה ע"י פומה, המשלבת הרבה מדרישותינו מדו"ח "הכביסה המלוכלכת" שלנו, תביא לשינוי סיסטמטי בתעשיית הטקסטיל. השינוי יבוא לידי ביטוי בטיפול זהיר בכימיקלים מסוכנים, מועד ברור ליישום הפחתת פליטות מזהמות וחיסול פליטות של כימיכלים מסוכנים ברשתות השיווק ובחיי המדף של המוצרים - הכוללים מוצרים שבאו מזיהום בזמן תהליך היצור כמו "עיבוד רטוב". "פומה" התחייבה לפרסם תוכנית פעולה, המפרטת איך יספקו את התחיבותם בתוך שמונה שבועות. קמפיינרים של גרינפיס ישימו עין על התפתחויות קרבות, בזמן של"פומה" יש עדיין מקום להשתפר בכך שתחשוף את הכימיכלים המסוכנים אשר נפלטים ממקור הספקים שלה.

האתגר ממשיך

גם "נייק" וגם "אדידס" הגיבו לדו"ח קמפיין "ניקוי הרעלים", למרות שאולי יסכנו את מקומם במירוץ לעתיד נקי מרעלים אם לא יצליחו להמיר את מנהיגותם ודרישותם הנחושות בהתחייבויות ופעולות אמינות למען המטרה.

החברות עדיין יכולות להשיג ולעבור את חברת "פומה" ואז להמשיך ולחשוף את הכימיכלים המסוכנים המשוחררים ממוצריהן ומייצור מוצריהן.

 

 

האם אתה בפנים?

שנה של חקירה קפדנית לקחה כדי לחבר בין הנקודות, מזיהום נהרות כמו נהר ה"יאנגצה" שבסין, למפעלי הטקסטיל, לחברות ומותגי לבוש בין לאומיות כגון: "נייקי", "פומה" ו"אדידס" בעלות יחסים ידועים למפעלים.

ביכולתך לשנות את "נייק" ו"אדידס", ע"י הפצת בלוג זה, שיטוף סרטון הקמפיין והעצומה. אך לפני שתעשה זאת, אמור לנו מי אתה חושב שתנצח במירוץ לעתיד נקי מרעלים.

 

תגובות לא נמצאו הוסף תגובה

שליחת תגובה 

כדי להוסיף הערה עליך להיות מחובר למערכת