גרינפיס לשר האנרגיה: במקרה חירום, השתמש בשמש!

חדשות - 3 יולי, 2013
הבוקר פנינו לשר האנרגיה והמים סילבן שלום בתחילת נאומו בוועידת "תעשיית העתיד" ובקשנו להעניקו לו שי: פנלים סולאריים בקופסת זכוכית עליה כתוב: "במקרה חירום השתמש בשמש". השר בנאומו אמר בתגובה: "אנרגיה מתחדשת היא אמינה, נקייה ויכולה להוות תחליף - צריך לתת דחיפה לאנרגיות המתחדשות".

לחצו כאן כדי להצטרף ליותר מ 9,000 ישראלים בקריאה לממשלה לקדם אנרגיה סולארית 

זמן קצר לאחר שעלה שר האנרגיה לבמה, ניגשו אליו 2 פעילות של גרינפיס ובידייהן השי. קמפיינרית האנרגיה שלנו, הילה הקרופסקי, שאלה את השר כיצד הוא מתכוון לקדם אנרגיות מתחדשות בישראל, כבר בקיץ הנוכחי. השר שלום לא הגיב לפעילות, אך בזמן הנאום התייחס לנושא האנרגיות המתחדשות ואמר: אנרגיה מתחדשת היא אמינה, נקייה ויכולה להוות תחליף - צריך לת דחיפה לאנרגיות המתחדשות. בתום הנאום נפגשו פעילי גרינפיס עם השר ותאמו את מסירת השי בלשכתו.

 

העברנו היום מסר ברור לשר שלום: למרות כניסתו של הגז הטבעי לרשת החשמל של ישראל, לא בטוח לנו ולסביבה להסתמך רק עליו. אסור לנו לשכוח שיש לנו משאב טבע יקר ערך- השמש. הטכנולוגיה נקיה וזמינה ובשנים האחרונות הפכה לענף כלכלי משגשג. מדינות רבות ברחבי העולם כבר הבינו זאת, והן מקדמות אנרגיות מתחדשות. ישראל יכולה וצריכה להפיק אנרגיה מהשמש כבר בקיץ הנוכחי.

לחצו כאן כדי להצטרף ליותר מ 9,000 ישראלים בקריאה לממשלה לקדם אנרגיה סולארית 

 

הילה קרופסקי מנהלת קמפיין האנרגיה: " מסוכן לטעות ולחשוב שאם מצאנו גז, אין צורך לעודד אנרגיות מתחדשות כחלק אינטגרלי מרשת החשמל של ישראל. לצערנו, לא שמענו עד היום התחייבות של השר להקצאת משאבים, לפיתוח התשתיות ולמתן העדפה לקידום הענף. הגז מחובר היום בצינור אחד, למתקן קליטה אחד ותקלה אחת קטנה עלולה לגרור הפסקות חשמל. אסור לשכוח שגם בקיץ הנוכחי צפוי משבר חשמל וגם בעתיד הגז הוא פתרון חלקי וזמני בלבד".

לחצו כאן כדי להצטרף ליותר מ 9,000 ישראלים בקריאה לממשלה לקדם אנרגיה סולארית 

דו"ח גרינפיס שפורסם לאחרונה חשף תמהיל דלקים אופטימאלי לישראל עד לשנת 2050, על פי התרחיש ישראל יכולה ליצר כ 50% מהאנרגיה שלה ממקורות מתחדשים עד לשנת 2050, ובכך לצמצם באופן דרסטי את פליטות גזי החממה ולחסוך למשק כעשרה מיליארד שקלים בשנה בממוצע.

לקריאת דוח מהפיכת האנרגיה לחצו כאן

בזמן הכנס, פעילי גרינפיס שהו ברחבת הסינמטק החתימו על העצומה והשמיעו מוזיקה לעוברים ולשבים בעזרתם של הגברת סולארית.