מה זה ירוק מבחוץ ושחור מבפנים?

חדשות - 11 נובמבר, 2010
בפייסבוק פתחו אתמול עמוד ירוק רשמי. בעמוד מסופר מה בכוונת החברה לעשות כדי להיות ירוקה וידידותית יותר לסביבה - החל מצעדים להתייעלות אנרגטית במרכזי המידע שלהם ועד לבתי שימוש ירוקים במשרדים שלהם.

פייסבוק - מונע מאנרגיה לא ידידותית

אבל בינינו, כל המאמצים האלו ממש לא מספיקים: הם פלסטר שנועד לכסות על כך שהחברה עדיין עושה שימוש בשריפת פחם כדי להפעיל את מרכזי המידע הענקיים שלה. כולנו מצפים ליותר מפייסבוק- ענקית אינטרנט, חלוצה בתחומה ושם דבר לחדשנות וקדמה.

אנחנו רוצים לראות את פייסבוק מכריזים כי יעשו שימוש באנרגיות נקיות, מתחדשות, שאינן פוגעות באדם ובסביבה, ויזנחו לאלתר את מקור האנרגיה המסוכן ביותר לכולנו- הפחם.

ואנחנו לא לבד. גם עיתונאים ובלוגרים מנוסים מתחום הטכנולוגיה לא "קנו" את הצעד "הירקרק" של פייסבוק. תחת הכותרת "פייסבוק פתחה במתקפה ירוקה חלשה" כתבה הבלוגרית יוסיליה וואנג בגיגה אום: "אמרנו את זה בעבר ונאמר את זה שוב- בפייסבוק יכולים לעשות יותר ולהיות מנהיגים בכל הנוגע לשימוש באנרגיה מתחדשת וגם להפוך אותה זולה יותר עבור אחרים".

בינתיים, המהדורה הבינלאומית של ה"ניו יורק טיימס" פרסמה אתמול בפריז כתבה על המאבק של גרינפיס נגד השימוש של פייסבוק באנרגיית פחם מזהמת אשר מוכיחה כי פייסבוק לא מצליחה להתחמק מהביקורת עליה.

למעלה מ-600,000 איש, רובם הגדול חברים בפייסבוק, הצטרפו למאבק שלנו מחודש פברואר וקראו לחברה להפוך לירוקה באמת. ועדיין לא מאוחר להתערב ולהפעיל לחץ על החברה על מנת שתתמוך באנרגיה מתחדשת ולא בפחם. להיפך, זה בדיוק הזמן!

הצטרפו למאבק שלנו עכשיו

יש גם דוגמאות אחרות, למשל חברה אחת "קטנה" בשם גוגל, שם חתמו הקיץ על הסכם ארוך טווח עם יצרנית גדולה של אנרגיית רוח. זה הוכיח לכולם  ששימוש באנרגיה נקייה הוא לא רק אפשרי אלא גם משתלם.

בדף "הירוק" החדש של פייסבוק נכתב: "יש לנו רק כדור אחד. בואו נעשה כל מה שביכולותינו כדי לשמור עליו". עושה רושם כי מישהו בפייסבוק מתחיל להפנים כי לא מדובר בטרנד חולף. בפייסבוק מבינים שיש לצרכנים שלהם ידע וכוח, והם יפעילו לחץ על החברה עד אשר תשנה את דרכיה המזהמות והמסוכנות.

עזרו לנו לזרז את תהליך החשיבה שלהם ולעבור לשימוש באנרגיה נקייה. בזכותכם זה אפשרי. הצטרפו למאבק שלנו, והפיצו את המסר!

חתמו על העצומה - עזרו לנו ליירק את פייסבוק!

תגיות