עשרות אומנים בפנייה ישירה לפואד: עצור את הפחמית

חדשות - 25 פברואר, 2009
רגע לפני שעוזב בנימין בן-אליעזר (פואד) את תפקידו כשר התשתיות, פונה אליו ארגון גרינפיס יחד עם עשרות אמנים ידועים ומבקש ממנו: לבטל את הקמתה של תחנה שורפת פחם שנייה באשקלון.

צילומי סרט של גרינפיס נגד התחנה הפחמית

בעיר קיימת כבר תחנה פחמית אחת, אשר הוכח כי היא מזיקה ומסוכנת לבריאות הציבור הן ע"י בית החולים ברזילי באשקלון והן ע"י משרד הבריאות, המתנגד בתוקף לבניית תחנה נוספת במיוחד סמוך למכרזי אוכלסין.

בפנייה כנה ומרגשת פנו היום עשרת אמנים מוכרים לפואד בסרטון וידאו וביקשו ממנו, רגע לפני שהא עוזב, להשאיר אחריו מורשת חיובית ולא עוד ארובה.

בסרט אשר הופק ע"י גרינפיס, השתתפו בהתנדבות אמנים ולקחו בו חלק אנשי מקצוע מתחום ההפקה והבימוי. גרינפיס מבקש להודות מקרב לב ל:

תסריט/בימוי: זיו קורן ואיתי גרונר

מפיק: רונן מיכאלי

צילום וידאו: ינון טובי ויובל פוסטל

סאונד: יהב שמש ואיתמר שגיב

עוזרת במאי: אלונה אבניר

ולאומנים שהתנדבו למשימה: אבי קושניר, אברי גלעד, אלי פיניש, ריקי בליך, עלמה זק, אלון נוימן, יוסף סויד, מוחמד בכרי, ישראל אהרוני, אורן סמדג'ה, תומר שרון, משה איבגי, מיכל גבריאלוב, ורד פלדמן, שירה קצנלנבוגן ,קרן ברגר וגאיה טראוב.

"בעוד כמה שבועות יעזוב פואד את משרד התשתיות אבל אנחנו וכל תושבי אשקלון נישאר עם ארובה נוספת ומקצרת חיים שהוא הביא עלינו", אמרה הבוקר עו"ד נילי גרוסמן, מנהלת מאבק האנרגיה בגרינפיס, "היום יחד עם מיטב אומני ישראל אנחנו פונים לפואד בפנייה אישית ומבקשים ממנו להשאיר אחריו רק טוב.

 פואד, כשר התשתיות, הוא בעל הסמכות העליונה לאשר או לבטל את הקמתה של תחנת הפחם הנוספת באשקלון. הוא יכול לבחור היום האם להיזכר בתור השר שפעל רבות למען קידום אנרגיות מתחדשות ושימוש בגז טבעי או כזה שהקים תחנת פחם נוספת באשקלון למרות ההתנגדות החריפה של עשרות ארגונים, גופים וחברי כנסת, לרבות משרד הבריאות.

 בימים אלו, ובמיוחד לאור מציאת מצבור הגז הטבעי, כולנו פונים לפואד בבקשה לבטל את הקמתה של התחנה הפחמית נוספת באשקלון אשר תפגע בבריאותם ואיכות חייהם של עשרות אלפי תושבים ותעלה לישראל מיליוני שקלים בקנסות על פליטת פחמן דו חמצני. פואד, אנחנו קוראים לך- עוד לא מאוחר לפעול!"

עיזרו לנו בתרומה חודשית. זה מאפשר לנו לפעול

גרינפיס הינו ארגון הסביבה הגדול והוותק ביותר בעולם, בעל משרדים ב-43 מדינות ובכל היבשות. הארגון אחראי על אין ספור הישגים וניצחונות סביבתיים בארץ ובעולם. גרינפיס הינו ארגון א-מפלגתי ועצמאי לחלוטין שאינו מקבל כספים מאף גוף, מפלגה או חברה אלא מאנשים פרטיים בלבד. לגרינפיס יש יותר מ-3 מיליון תומכים ברחבי העולם, 15,000 מתוכם בישראל.