מה מאכילים אותנו?

מחקר קנדי חדש מאשש את אחד החששות לפיו גנים שעברו מוטציה חדרו לגופם של הצרכנים

חדשות - 23 יולי, 2012
במשך שנים הצהירו חברות ההנדסה הגנטית, שלא תיתכן חדירה או הטמעה של גנים שעברו מוטציה גנטית בגופם של הצרכנים. אולם מחקר קנדי חדש מאשש את אחד החששות לפיו גנים שעברו מוטציה חדרו לגופם של הצרכנים ולייתר דיוק צרכניות בניגוד להצהרות של חברות ההנדסה הגנטית. המחקר הקנדי מצא סימנים של חומר גנטי מהונדס וחומרי הדברה שהגיעו ממזון מהונדס גנטית, בגופם של תינוקות ונשים הרות.

ארגון גרינפיס מצביע במשך שנים על הסכנות הטמונות בשימוש בצמחים מהונדסים גנטית הן לבריאות הצרכנים והן לסביבה האקולוגית. קיימים סימני שאלה רבים מדי בנוגע לבטיחות מוצרי מזון שעברו שינוי גנטי משמעותי, שבמהלכו הוחדרו במעבדה גנים מזנים שונים של צמחים ולעיתים גם מבעלי חיים, לצמחים כמו סויה, תירס, קנולה ועגבניות.

לעומתם במשך שנים הצהירו חברות ההנדסה הגנטית, שלא תיתכן חדירה או הטמעה של גנים שעברו מוטציה גנטית בגופם של הצרכנים. אולם מחקר קנדי חדש מאשש את אחד החששות לפיו גנים שעברו מוטציה חדרו לגופם של הצרכנים ולייתר דיוק צרכניות בניגוד להצהרות של חברות ההנדסה הגנטית. המחקר הקנדי מצא סימנים של חומר גנטי מהונדס וחומרי הדברה שהגיעו ממזון מהונדס גנטית, בגופם של תינוקות ונשים הרות. החוקרים מצביעים על כך שחומרי ההדברה שבהם עושים שימוש ביבולים מהונדסים גנטית, ובמקרים מסוימים, הגנים הזרים המוטמעים ביבול מהונדס גנטית, מסוגלים לשרוד במערכת העיכול שלנו, לחדור לתוך מחזור הדם ואצל נשים בהריון עשוי לעבור אפילו לעובר. המחקר, שפורסם בז'ורנל לטוקסיקולוגיה של הפריון, סותר את טענותיהן של מוסנטו (תאגיד בינלאומי המייצר זרעים מהונדסים גנטית), הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית וחברות הביו-טק,  ומראה שהן לא מדייקות או אף מוליכות שולל, כאשר הן מבטיחות לממשלה ולארגוני בריאות הציבור שהגנים והבקטריות המוטמעים ביבול מהונדס גנטית אינם יכולים לשרוד במערכת העיכול.

המחקר במסגרת המחקר נבדקו דגימות דם משלושים נשים הרות ובריאות ומשלושים ותשע נשים שאינן בהריון, החיות בקוויבק קנדה. החוקרים לקחו גם דגימות דם מחבל הטבור של אותן נשים הרות. כל דגימה נבדקה לשרידים של שני חומרי הדברה נפוצים בהם נעשה שימוש ביבול מהונדס גנטית -, glyphosate (הנמכר כחומר הדברה – ראונדאפ) ו- gluphosinate ammonium (הנמכר כחומר ההדברה לזני סויה, תירס וקנולה מהונדסים גנטית ונקרא “ליברטי לינק”). החוקרים בדקו גם את הימצאותו של רעלן Cry1Ab המופק על ידי גן של חיידק (Bacillus thuringiensis ) Bt, המוטמע בזני תירס וכותנה מסוג Bt מהונדסים גנטית.

תוצאות Glyphosate נמצא ב-5% מהדגימות של נשים שאינן בהריון, ולא נמצא אצל נשים הרות או בדם הטבור של אותן נשים. Gluphosinate נמצא ב-18% מתוך הנשים שאינן בהריון וכלל לא אצל הנשים ההרות ועובריהן, אך המטבוליט או התוצר המפורק של הכימיקל נמצא ב- 100% מדגימות הדם של הנשים ההרות ועובריהן, ואצל 67% מדגימות הדם של הנשים שאינן בהריון. המטבוליט 3 -MPPA, ידוע כבעל השפעה דומה לתרכובת האב שלו, הוא מסוגל להשפיע על התפתחות מערכת העצבים המרכזית וחשוד בעיכוב הגדילה . Cry1Ab, הרעלן של Bt זוהה ב-93% ו-80% מדגימות הדם של נשים הרות ועובריהן, בהתאמה, וכן ב-69% מדגימות הדם של נשים שאינן בהריון. מחקרים הראו שרעלני Bt מעלים את רמתם של נוגדנים מסוימים הקשורים לאלרגיות וזיהומים, כמו גם את רמתם של ציטוקינים, חומרים כימיים בגוף המעוררים תגובות דלקתיות. אנשים שחולים במחלות זיהומיות כרוניות כמו דלקת מפרקים שגרונית, סובלים מרמות גבוהות של ציטוקינים. אפילו מחקרים של מונסנטו, החברה המייצרת זני תירס וכותנה מסוג Bt, הראו בעיות בכבד ובכליות של עכברים שהוזנו בתירס מזן  Bt.

משמעות התוצאות בעוד שאין זה נדיר שמזון מהונדס גנטית יכיל שרידים של חומרי הדברה, העובדה שנשים נושאות גנים שהושתלו במזון שהונדס גנטית, סותרת את התחייבויות ה"בטיחות" שניתנו על ידי תעשיות הביו-טק, שאנשיה טענו שגנים כאלה אינם יכולים להימצא בבני אדם. סמית' אומר שהעובדה ששרידים כמו רעלן Bt עוברים מהאם לעובר, עשויה להסביר את העלייה במחלות כרוניות בארה”ב מאז הוכנסו לראשונה זני היבול של Bt בשנת 1996. בעוד עוברים הם בהחלט אלה שפגיעים ביותר למזונות שהונדסו גנטית, גורלן של האימהות לא שפר עליהן, הסיקו מחברי המחקר. בין הבעיות האפשריות הקשורות לחומרי הדברה שנמצאו במזון שהונדס גנטית, הם כותבים, נמצאים סיבוכי הריון כגון הפלות, לידה מוקדמת, הפרעה בגדילה תוך-רחמית ורעלת הריון (לחץ דם גבוה כתוצאה מהריון), או הפרעות במערכת הרבייה הכוללות עקרות,   endometriosis, וסרטן גניקולוגי.

אז מה זה אומר? אם את הרה, זה זמן טוב לעבור לתזונה אורגנית בלבד כדי לשמור על בריאותך ולהשאיר את חומרי ההדברה של המזון המהונדס גנטית מחוץ לגוף שלך ושל תינוקך. כפי שמראה מחקר זה, כולנו יכולים להרוויח ממעבר לתזונה אורגנית שתמנע מחומרי ההדברה ותוצרי הפירוק שלהם מלהגיע אל תוך גופנו. כאשר אינכם יכולים למצוא גרסאות אורגניות של מה שאתם אוכלים, חפשו מזון שאושר על ידי Non-GMO Project, ארגון הבודק המצאות של מזהמים ו-DNA של הנדסה גנטית במזון שמאכילים אותנו.

לצערנו בישראל לא נאכפת חובת הסימון של מוצרי מזון המכילים רכיבים מהונדסים גנטית. בינתיים מומלץ לנשים בהריון לצרוך מזון אורגני שעל פי חוק אסור שיכיל רכיבים מהונדסים גנטית.

קישורים  למחקר הקנדי:

להורדה

Aris A, Leblanc S. 2011. Maternal and fetal exposure to pesticides associated to genetically modified foods in Eastern Townships of Quebec, Canada. Reprod Toxicol. May;31(4):528-33. Epub 2011 Feb 18. מקור: http://www.rodale.com/genetically-modified-food-0?page=0,0

נושאים