השם שלך, בקרוב בקרקעית האוקיינוס

חדשות - 12 אפריל, 2013
במינוס 31 מעלות, על מגלשי סקי וציוד מלא קשור למותניהם, עושה את דרכה משלחת פעילי גרינפיס לקוטב הצפוני במטרה להכריז עליו "שמורת טבע" בשם כל החיים על פני כדור הארץ. הצוות התחיל את מסעם ב - 5 לאפריל. מגובים במיליוני אנשים כמוך שבחרו לתת את קולם למען הצלת הקוטב. בסוף המשלחת יטמינו את "קפסולת הזמן המכילה את שמותיהם של 2.7 מיליון מגיני קוטב מכל העולם ואת הדגל למען העתיד" בקרקעית האוקיינוס ויקראו על החלק הלא מיושב סביב הקוטב, לשמורת טבע.

Ezra(28)new-jersey  "..אנחנו מאמינים שקרחונים נמסים זו אזהרה, לא סיבה לקדוח בשביל יותר נפט.."

בימים אלו ממש, משלחת של שישה עשר פעילי גרינפיס עושים את דרכם בקוטב בצפוני, במטרה משותפת להאיר את עיניי מנהיגי העולם להגן על הקוטב הצפוני ולהילחם בשינוי האקלים. במהלך המסע שיארך כ7 ימים תיפגש המשלחת עם המועצה הארקטית ועם מדעני קוטב שונים. בסוף המסע יטמינו את "הפוד", קפסולת הזמן שמכילה את שמותיהם של 2.7 מיליון מגיני קוטב מכל העולם ואת הדגל למען העתיד בקרקעית האוקיינוס ויקראו על החלק הלא מיושב סביב הקוטב, לשמורת טבע.

המסע של המשלחת מתועד ומשודר באתר אינטרנט מיוחד בו תוכלו להצטרף למסע וירטואלי בקוטב ולהכיר את חברי המשלחת, לקרוא ביומנם האישי שמתעדכן מידי יום וללמוד על הסביבה האקרטית בעזרת מפות תלת מימד תמונות והסברים על חיות הפרא הצפוניות ותנאי השטח המיוחדים.

קליק לביקור באתר: http://www.intothearctic.gp

השם שלך, בקרוב בקרקעית האוקיינוס

לאחר שאספנו בהצלחה 2.7 מיליון תומכים למען הצלת הקוטב, הבטחנו שנישא את שמם רחוק ככל האפשר למען המטרה ...
אז איך מטמינים שלוש מיליון שמות של מגני קוטב בקפסולת זמן, שהיא לא רעילה ובלתי ניתנת להריסה,
שתילקח על ידי משלחת של שגרירים בינלאומיים לקוטב הצפוני, שם תורד לקרקעית הים בעומק של 4.3 קילומטר מתחת לקרח ובנוסף לכל זה, שיהיה אפשר למצוא אותה בשנת 2050 ?

אז כן, זאת היתה משימה לא פשוטה, אומרת Jess Wilson גרינפיס הולנד
היינו צריכים לחשוב, איך להביא ביטוי פיזי של התנועה המתפתחת: חזק חינני ואיתן כדי לעמוד מול הכוחות הפועלים נגדנו. אחד האתגרים המעניינים ביותר היה, מציאת דרך להצפנת כל השמות בטכנולוגיה שעדיין לא הומצאה, ושתהיה ניתנת לפענוח ב2050 ללא צורך להגיע למעבדה מיוחדת בשביל למשוך את המידע.

העלנו ובדקנו עשרות רעיונות עד שמצאנו את המנצח:
חריטת מיקרו של כל שם בנפרד על גבי מספר דיסקים מזכוכית בטכנולוגיית "ננו-פורם"
כן! השתמשנו בלייזר כדי לחרוט כל אחד ואחד משמכם. לעין בלתי מזויינת זה נראה כאילו הדיסק מעוטר באובייקטים עיצוביים, אך תחת עדשת המיקרוסקופ, השמות מתגלים לעין בבירור.

מה יש בתוך ה"פוד" ?

הדיסק הראשון והשני- מכילים את2.7 מיליון השמות שלכם.
הדיסק השלישי - מכיל אילוסטרציית לייזר של נסיגת הקוטב מאז 1979 ועד 2012.
הדיסק הרביעי והחמישי - מכילים את נוסח ההצהרה הפוליטית שלנו בנוגע להגנה על הקוטב הצפוני.
הדיסק השישי - מכיל את שמות חברי הצוות שכרגע במסעם בקוטב להטמנת ה"פוד" בקרקעית האוקיינוס.
הדיסק השביעי , הוא קלטת שבה יש מיקרוסקופ שבעזרתו אפשר לקרוא את שני הדיסקים הראשונים. וכרטיס זיכרון בעל חיבור USB המכיל את כל השמות על גבי 4500 קבצי PDF. וכל זה עטוף בדגל למען העתיד העשוי מסאטן, דגל זהה לדגל מטיטניום על גבי הפוד, שאותו עיצבה ילדה בת שלוש עשרה ממאלזיה.

נכון לעכשיו הפוד ושומריו במסעם צפונה, אבל שבוע הבא הפוד ימצא ביתי עמוק בתוך האוקיינוס מתחת לשכבת הקרח עם השם שלי ושלך.

הקוטב הצפוני נמס במהירות! וזה משפיע על חייהם של מיליוני חיות ובני אדם שחיים שם, אבל זה גם נוגע לך, מאחר ושכבת הקרח עוזרת לכדור הארץ להתקרר ולשמור על האקלים שלנו בצורה יציבה, כל קרחון שנמס בקוטב משפיע על חייו של יצור חי, לא משנה היכן הוא נמצא.

הצטרפו אלינו למסע בקוטב
http://www.intothearctic.gp


Another world is not only possible, she’s on her way.  On a quiet day, I can hear her breathing.”

Arundhati Roy