מונסנטו מאשרים את נסיגת המזון המהודנס גנטית מן השוק האירופי

חדשות - 8 אוגוסט, 2013
מה שהתבשל בתנור בשבועות האחרונים בעקבות רמזים אחדים, הבשיל לבסוף בשבוע שעבר כאשר חברת מונסנטו הכריזה כי היא תפסיק את שיווק הזרעים המהודנסים גנטית החדשים באיחוד האירופי.

כבר במאי השנה, חברת הזרעים הגדולה בעולם אותתה כי היא תחדל מפעילות הלובי שלה באיחוד האירופי לאישור גידולי הזרעים, אבל אנו חיכינו לאישור רשמי בטרם יכולנו באמת להאמין לכך.

לחתימה על העצומה למען סימון מוצרים מהונדסים גנטית בישראל 

 במשך שנים מונסנטו ותעשיות ביו-טכנולוגיות נוספות ניסו לגרום לנו להאמין שמינים מהונדסים גנטית מהווים את התשובה לרבות מבעיות העולם כגון רעב ושינויי אקלים. יחד עם זאת, זרעים מהונדסים גנטית אלה לא היו אלא הבטחות ללא כיסוי אשר סיפקו לנו יבולים שהגבירו עוד יותר את התלות במדבירים ללא כל גידול בכמות המזון שיוצר.

כיום ברחבי העולם קיימת התנגדות גוברת למזון מהונדס גנטית. סקר שנערך לאחרונה באיחוד האירופי מראה כי 95% מאזרחי אירופה מסכימים כי "הדבר הנכון לעשות" הוא לצרוך מוצרים אשר מכבדים את איכות הסביבה.

בנוסף, גידול וצריכת יבולים מהונדסים גנטית גורם לבעיות סביבתיות מכיוון שזנים אלה אינם ניתנים לשליטה ולבסוף יביאו להשלכות סביבתיות שקשה לחזותן.

הולכות ומתבהרות הבעיות העצומות שחווים החלקאים האמריקניים הבוחרים לגדל זרעים מהונדסים גנטית. לאחר עשור של ניסיון גידול יבולים עמידים בפני קוטלי עשבים כמו אלה של מונסטו ,התירס וסויית ה-RoundupReady ידועים כמזיקים לסביבה, למגוון הביולוגי ולחקלאים שמגדלים אותם. משמעותם היא חומרי הדברה רעילים יותר, זרעים יקרים יותר ויבולים קטנים יותר. בשנת 2012, ארגון גרינפיס הפיק סרט תיעודי זה בשיתוף עם חקלאים מעמותות בארה"ב וארגנטינה, כדי להזהיר את הפוליטיקאים האירופיים ואת החקלאים בנושא הזרעים המהונדסים גנטית של מונסנטו. יחוד עם זאת, קרב המזון המהונדס גנטית באירופה עוד רחוק מלהסתיים. תוקפו של האישור הכלל-אירופי לגידול זרע ה-MON810, סוג של תירס מהונדס גנטית המהווה את היבול המהונדס גנטית האחרון הגדל באירופה כיום, פג כבר ב-2008 לאחר תקופה של עשור. המועצה האירופית אמורה להודיע על החלטתה בקרוב והיא תקבע האם אירופה תהיה נקייה לחלוטין ממזון מהונדס גנטית או לאו.

גרינפיס תמשיך לקדם חקלאות אקולוגית כמודל לייצור מזון המכבד את הסביבה והמספק כמות מספקת של מזון בריא עבורנו ועבור הדורות הבאים, ללא הסתמכות על הנדסה גנטית וללא חומרי הדברה כימיים מזיקים.

כפי שכבר אמרנו, במוקדם או במאוחר יפול ענק ההנדסה הגנטית.

הודעתה של מונסנטו מן השבוע שעבר היא סימן ברור לכך שהענק מתנדנד. אלה הן חדשות טובות למדע ולמחקר באירופה. מזה 30 שנה מהווה המחקר והפיתוח החקלאי העולמי של זרעים מהונדסים גנטית בזבוז זמן, מאמץ, משאבי מחקר ועיסוק פוליטי. התקווה היא שמהלך זה מצביע על כך שהאיחוד האירופי מסוגל לספק פתרונות אמיתיים לשאלת החקלאות האירופאית במאה ה-21. העולם זקוק לפתרונות המבוססים על מדע אקולוגי, לרבות זני זרעים מודרניים ללא הנדסה גנטית, המסוגלים לספק די מזון לכולם, להיטיב עם החקלאים ועם הסביבה. אנו לא נחדול ולא נשקוט. אנו מפצירים בפוליטיקאים, יצרני המזון והחקלאים לשקול בכובד ראש את הדברים הללו ולשוב לחקלאות אקולוגית כדרך היחידה לשמור על בריאות עולמנו וזו של תושביו.

לחתימה על העצומה למען סימון מוצרים המכילים רכיבים מהונדסים גנטית בישראל

 

נושאים