נסטלה חייבת להניח ליערות הגשם

נסטלה רוכשת שמן דקלים מחברות ההורסות את אזורי המחייה של קופי האורנגאוטן

חדשות - 17 מרץ, 2010
הבוקר, מתקיימות הפגנות ברחבי אירופה. בבריטניה, גרמניה והולנד, כ-100 פעילי גרינפיס, חלקם מחופשים לאורנגאוטנים, הגיעו למטה ולמפעלים של נסטלה. הפעילים קראו לעובדי החברה ללחוץ על נסטלה להפסיק להשתמש בשמן דקלים שהורס את יערות הגשם לשם הפקתו נסטלה משתמשת בשמן דקלים במגוון רחב של מוצרים – והביקוש לשמן עלה עד כדי כך שהחברות המשווקות אותו הורסות יערות גשם באינדונזיה בכדי לפנות מקום למטעי דקלים.

נסטלה רוכשת שמן דקלים מחברות שהורסות את אזורי המחייה של האורנגאוטן

הבוקר, מתקיימות הפגנות ברחבי אירופה. בבריטניה, גרמניה והולנד, כ-100 פעילי גרינפיס, חלקם מחופשים לאורנגאוטנים, הגיעו למטה ולמפעלים של נסטלה. הפעילים קראו לעובדי החברה ללחוץ על נסטלה להפסיק להשתמש בשמן דקלים שהורס את היער לשם הפקתו.

שילחו מכתב למנכ"לים של נסטלה ונסטלה-אסם (בישראל) כדי שיפסיקו לגרום להרס יערות

נסטלה משתמשת בשמן דקלים במגוון רחב של מוצרים - והביקוש לשמן עלה עד כדי כך שהחברות המשווקות אותו הורסות יערות גשם באינדונזיה בכדי לפנות מקום למטעי דקלים.

אנו זקוקים ליערות הגשם הללו. הם ממלאים תפקיד חשוב באיזון האקלים ובספיחת פחמן דו חמצני. החברות שמייצרות שמן דקלים כורתות את הריאות של כדור הארץ, ותורמות לכך שאינדונזיה ממוקמת במקום ה-3 בפליטות הפחמן הדו חמצני, אחרי ארה"ב וסין.

כן. לא טעיתם/ן. כריתת יערות פולטת יותר פחמן דו חמצני מכל המכוניות, המשאיות והמטוסים בעולם גם יחד - כחמישית מכלל הפליטות בעולם!

סינאר מאס, ספקית שמן הדקלים של נסטלה, אחראית להרס משמעותי של יערות גשם ואזורי מחייה של האורנגאוטנים

השורה התחתונה היא שנסטלה צריכה להניח ליערות הגשם ולהפסיק לרכוש שמן דקלים המגיע מאזורי יער הרוסים.

נסטלה היא חברת המזון והשתייה הגדולה בעולם ומהווה את אחת הצרכניות הכי גדולות של שמן דקלים - בשלוש השנים האחרונות נסטלה כמעט והכפילה את השימוש שלה בשמן דקלים. בהתחשב בגודלה ובהשפעתה, נסטלה צריכה לשמש דוגמא לתעשייה ולוודא ששמן הדקלים שברשותה לא גורם להרס יערות. במקום זאת, נסטלה ממשיכה לרכוש שמן מחברות כמו סינאר מאס, שהורסות את יערות הגשם ואדמות הכבול של אינדונזיה.

יצרניות שמן דקלים דוגמת סינאר מאס, הורסות חלקים נרחבים של יערות גשם לשם הפקת שמן דקלים,

ובכך דוחפות את קופי האורנגאוטן לסף הכחדה, מסכנות את הקיום של קהילות מקומיות ומאיצות את שינויי האקלים

סינאר מאס: הורסת יערות ידועה לשמצה

סינאר מאס היא יצרנית שמן הדקלים הגדולה באינדונזיה. היא משווקת שמן לחברות רבות בתחומי המזון, המשקאות, הקוסמטיקה והביו-דלק בכל רחבי העולם, כולל נסטלה. סינאר מאס גם עוברת על החוק האינדונזי בכך שהיא הורסת שמורות יער מוגנות בשביל מטעי הדקלים שלה.

הדו"ח החדש של גרינפיס הושק היום - "נתפסו עם דם על הידיים - איך השימוש של נסטלה בשמן דקלים משפיע בצורה הרסנית על יערות הגשם, האקלים והאורנגאוטן" - חושף את הקשר בין נסטלה לחברות שמן כמו סינאר מאס, שמתפשטות לחלקות יער ואדמות כבול עתירות פחמן דו חמצני. אזורים אלו אינם רק אזורי המחייה של האורנגאוטן, אלא גם מאגרי פחמן דו חמצני חיוניים. הרס האזורים הללו הוא גורם מרכזי בפליטות הפחמן האדירות של אינדונזיה.

חלקים נרחבים של יערות הגשם באינדונזיה נהרסים מידי יום בכדי לגדל מטעי דקלים הנחוצים לייצור שמן דקלים

כל אלו אינם הפתעה לנסטלה. גרינפיס פנו אל החברה פעמים רבות עם עדויות להתנהלות של סינאר מאס. הפנייה האחרונה שלנו הייתה בדצמבר, אך נסטלה ממשיכה להשתמש בשמן דקלים של סינאר מאס במוצריה. חברות אחרות הפסיקו לקנות מסינאר מאס בגלל מעשיהם וההשלכות הסביבתיות והחברתיות המזעזעות שלהם. יוניליוור ביטלה בשנה שעברה חוזה של 30 מיליון דולר, וחברת קרפט ביטלה את החוזה לפני כחודש.

קצב הרס היערות באינדונזיה הוא הגבוה מבין כל המדינות המיוערות בעולם, מה שזיכה לה מקום לא מכובד בספר השיאים של גינס. ליערות הגשם באינדונזיה מגיעה מנוחה.

תעלות כמו אלו נחפרות ע"י חברות מטעים בכדי לייבש אדמות כבול העתירות בפחמן דו חמצני, לפני שהאזור משוטח ונשרף כהכנה לנטיעת מטעי הדקלים

אנחנו רוצים שנסטלה תפסיק להשתמש בשמן דקלים מחברות שגורמות להרס יערות. על נסטלה לבטל חוזים עם הספקים הגרועים והמסוכנים ביותר, דוגמת סינאר מאס, לשתף פעולה עם תעשיית שמן הדקלים וממשלת אינדונזיה, ולקרוא להגנה על אדמת כבול והפסקה מיידית להרס יערות.

שילחו מכתב למנכ"ל נסטלה ונסטלה-אסם כדי שיפסיקו לגרום להרס יערות

בקשו ממנכ"ל נסטלה-אסם להפסיק לרכוש לאלתר שמן דקלים מיערות הגשם ההרוסים

עיזרו לנו בתרומה חודשית. זה מאפשר לנו לפעול

גרינפיס הינו ארגון סביבה עולמי ועצמאי לחלוטין שמקבל את כל תמיכתו מאזרחים פרטיים ולא מגופים אחרים. אנא סייעו לנו בתרומה חודשית כדי להמשיך את מאבקנו למען הסביבה.

נושאים