שנה לאחר התחייבות “נסטלה” להניח ליערות הגשם. מה השגנו מאז?

הוסף תגובה
חדשות - 2 יוני, 2011
עברה שנה בדיוק מאז הצלחת הקמפיין שקרא לחברת הענק ”נסטלה” להניח ליערות הגשם באינדונזיה. בזכות לחץ מאסיבי מצד אנשים בכל רחבי העולם הבאנו יחד להסרתם של מוצרים התורמים להרס יערות הגשם בשרשרת האספקה של ענקית המזון.

בעקבות קמפיין מעורר השראה, בו תומכים, אקטיביסטים, וצרכנים מודאגים - באינטרנט ומחוצה לו - לחצו ללא הפסקה על החברה, “נסטלה” לקחה צעד ענק בהסכמתה להתחייבות חסרת תקדים להפסיק את חלקה בתעשיית כריתת היערות.

בעקבות כך, “נסטלה” הודיעה על שיתוף פעולה עם ארגון “אמון היער” (TFT) ליישום תכנית להפסקת כריתת יערות לייצור מוצריה. החברה מנסה להעלות את הרף בכל הקשור ללקיחת אחריות תאגידית ושקיפות ציבורית.

התחייבות בסדר גודל שכזה, מאחת החברות הגדולות בעולם, מדגישה לא רק את חשיבות הנושא, אלא גם את האפקטיביות של אחד הקמפיינים החדשניים והשאפתניים שערכנו עד כה. הכוח האנושי שהניע את השינוי הוא אחד הדברים הכי מדהימים שראינו ותודות רבות מגיעות לכל המשתתפים והפעילים בקמפיין, שהביאו את השינוי הנחשק והחיוני.

">

במרץ 2010, עם עלייתו של הקמפיין לאינטרנט, הסרת סרטון הקמפיין מיוטיוב על ידי חברת "נסטלה" הציתה עניין ציבורי רב וגרמה נזק רב לסוללת יחסי הציבור של "נסטלה". הצפיות בסרטון גדלו והעלו מודעת רבה לקמפיין ולדרישות גרינפיס בנושא. סך הכל נרשמו למעלה מ- 2,000,000 צפיות!

שנה לאחר מכן, אנו רואים את מאמצי "נסטלה", הפועלת בשיתוף עם ארגון “אמון היער”, באימוץ תכנית לניהול אספקה חדש ומיפוי של כל רשתות הספקיות שלה, על מנת להבטיח שאינן תורמות לכריתת יערות גשם.

התהליך החשוב הזה רק הולך ומשתפר. חברת GAR שהיא חברת בת של “סינאר מאס”, ספקית חמרי הגלם אינדונזית, הודיעה מוקדם יותר השנה על מדיניות חדשה לשמירה על היערות - וזאת בעקבות הקמפיינים שניהלנו נגד חברות כמו "נסטלה", "יונילוור", "ראפט" ועוד. GAR בשיתוף פעולה עם “אמון היער” הבטיחה לא לכרות חלקות יער בעלות חשיבות אקולוגית גדולה, הכוללים אזורי מחייה ייחודיים לחי ולצומח כאחד.

אך המלאכה עוד רבה. למרות ההתפתחויות החיוביות ומעוררות ההשראה, יערות הגשם באינדונזיה ממשיכים להידלל בקצב מפחיד ומסוכן. בזמן שחברת-בת אחת של “סינאר מאס” כבר החליטה להגן על היערות, חברת בת אחרת APP, ממשיכה לכרות מליוני טונות של עצים מדי שנה, כולל אזורי מחייה של הטיגריס הסומטרי, אשר נמצא בסכנת הכחדה, ואזורים נוספים עתירי פחמן דו חמצני המגנים על המאזן האקולוגי באזור.

ממשלת אידונזיה תמשיך לאפשר לחברת APP להחריב את יערות הגשם, בעקבות מפת תכנון אסטרטגית לכריתת יערות אשר הוצגה בשבוע שעבר.

חברות APP, ו”סינאר מאס” צריכות להקשיב לקולות מודאגים מכל רחבי העולם הקוראים להפסקת הרס יערות הגשם באינדונזיה, ולהיענות ללחץ הציבורי האדיר שמבקש להגן על יערות הגשם שלנו. כל עוד חברת "סינאר מאס" תמשיך במדיניותה של הרס יערות הגשם ואדמות כבול עתירות פחמן דו חמצני, ימשיך ארגון גרינפיס לחקור ולחשוף אותה ואת שותפיה ולדרוש ממנה לשנות את דרכי פעילותה להבטחת המשך קיומו של כדור הארץ שלנו. בעזרתכם זה יקרה!


 

תגובות לא נמצאו הוסף תגובה

שליחת תגובה 

כדי להוסיף הערה עליך להיות מחובר למערכת