האורנגאוטן מהספארי פונה לנסטלה-אסם : "הניחו ליערות הגשם באינדונזיה"

חדשות - 21 אפריל, 2010
פעילי גרינפיס התייצבו מול מפעל היצור המרכזי של חברת נסטלה – אוסם בשוהם. לאחר הסכמה על שיתוף פעולה בין ארגון גרינפיס לבין הספארי ברמת גן, צולם השבוע מושון כשלצידו שלט עם הכיתוב: "מנעו מנסטלה – אוסם להמשיך להרוס את יערות הגשם"

מושון, האורנגאוטן מהספארי

הפעילים ביקשו למסור לידי ההנהלה הבכירה של אוסם, יבואנית נסטלה לישראל, דו"ח שחובר לאחרונה ע"י ארגון גרינפיס ובו צילומים והוכחות חותכות לקשר הברור של חברת נסטלה להרס יערות הגשם באינדונזיה ובתוך כך לפעולות בלתי חוקיות של כריתת עצים שמתבצעות באזור.

הפעולה היא חלק ממאבק עולמי מתוקשר של גרינפיס נגד חברת נסטלה, החברה הגדולה בעולם ליצור מזון ומשקאות. נסטלה משתמשת בשמן דקלים ליצור מוצריה. מקורו של השמן באינדונזיה וע"מ לגדל את עצי הדקלים נעקרים מידי שנה כ- 18 אלף קילומטרים של יערות גשם. ליערות אלו משקל מרכזי באיזון וייצוב האקלים העולמי מאחר והם מאחסנים כמויות עצומות של פחמן. מלבד י ערות הגשם באינדונזיה קיימים עוד שני יערות גשם אחרונים בעולם כולו (יער האמזונס בברזיל ויער העד של אפריקה).

בקשו מסטלה-אסם להפסיק את התקשרותם עם חברות אשר גורמות להרס יערות הגשם

כריתת ושריפת היערות משחררת פחמן דו חמצני לאטמוספרה ומאיצה את הליך ההתחממות הגלובלי. בנוסף מהווים היערות בתי גידול לקופי האורנגאוטן ולמינים חיים נוספים. ביעור היערות משאיר אותם ללא מחסה וללא אוכל ורבים מוצאים את מותם. קוף האורנגאוטן נמצא היום בסכנת הכחדה.

המקומם הוא שנטיעת מטעי הדקלים באזורים אלו הוא פיתרון כלכלי זול ונוח ליצרניות שמן הדקלים אך למעשה ניתן לטעת מטעי דקלים גם במקומות רבים אחרים. ארגון גרינפיס דורש מנסטלה להפסיק לקנות שמן דקלים מחברות שאחראיות להרס היערות.

אריאל מצנר מנהל הקמפיין: "באנו לכאן היום כדי להראות פנים מוחשיות לנזק העצום והבלתי הפיך לו גורמת חברת נסטלה מידי יום. מחר נציין את יום כדור הארץ ורבים מאיתנו נכבה את האור לשעה. כדאי שגם נזכור, כשאנו צורכים מוצרים של חברת נסטלה, את הנזק שנגרם לסביבתנו כדי לייצר אותם. יתכן שחברת אוסם אינה מודעת לגודל הנזק שנגרם מהמוצרים שהיא מייבאת מחברת נסטלה לארץ. לכן באנו להגיש לה את הדו"ח. כולנו תקווה שלאחר שיקראו את הדו"ח יזדעזעו כמונו".

קיראו איך פעילי גרינפיס "קפצו" לפגישה של בעלי המניות של נסטלה בשוויץ

נושאים