שר התשתיות: "אם אין גז תאכלו מזוט"

הוסף תגובה
חדשות - 7 מרץ, 2011
בסוף השבוע האחרון הופסקה אספקת הגז הטבעי לישראל. באופן אירוני, שר התשתיות, עוזי לנדאו, האשים אתמול דווקא את הארגונים הירוקים (וביניהם גרינפיס) ואת תושבי אשקלון בדחיית בנייתה של תחנת הכח הפחמית בעיר, ולמעשה גם בזיהום הנוסף שייגרם עקב שריפת מזוט ודלק בהיעדר אספקת הגז.

השר שכח לציין כי הוא לא עשה מספיק לקידום הפקת חשמל ממקורות של אנרגיה מתחדשת ובלתי מתכלה, ולעידוד התייעלות אנרגטית, צעדים שהיו יכולים למנוע מאיתנו את הזיהום המיותר גם בשאר ימות השנה, אף בשעת מחסור בגז טבעי.

גרינפיס בארץ ובעולם ממשיך וימשיך לקדם אנרגיות מתחדשות, ויפעל לביטולן וסגירתן של תחנות כוח יקרות ומזהמות. הצטרפו היום לגרינפיס ותמכו בפעילות שלנו למען סביבה נקיה ובריאה יותר למען כולנו!

הגידו לשר בצורה חד משמעית בפייסבוק שלו או במייל: ״לא פחם, לא גז ולא מזוט! רק הפקת אנרגיה נקייה ממקורות מתחדשים, בלתי תלויים, בלתי מתכלים ולא מזהמים, תהווה פתרון אמיתי ובר קיימא למשק האנרגיה ולהפקת החשמל במדינת ישראל״.

עשרות מדינות בעולם כבר הפנימו את הלקח החשוב הזה, ורובן אף לא התברכו בשמש כמשאב טבעי כמו בישראל. לצערנו, רק בישראל, חלוצת האנרגיה הסולרית בעולם, החלטת ממשלה משנת 2001 בנוגע להקמת תחנת כוח תרמו-סולרית לא יושמה מעולם. זאת רק דוגמה אחת מני רבות להתעלמות המתמשכת של מקבלי ההחלטות משיקולים בריאותיים וסביבתיים.

 רק בעזרתכם נגמול את ישראל אחת ולתמיד מההתמכרות המסוכנת והמיותרת למקורות אנרגיה מזהמים ומסוכנים ונבטיח את העתיד של כולנו. הצטרפו לגרינפיס ושתפו את החברים שלכם.

 

תגובות לא נמצאו הוסף תגובה

שליחת תגובה 

כדי להוסיף הערה עליך להיות מחובר למערכת