השתלטות על בניין חברת של

חדשות - 13 יולי, 2012
האג, 13 ביולי, 2012 - ארגון גרינפיס השתלט על בניין המשרדים הראשי של תאגיד הנפט "של" (shell) בשישי בבוקר, מנכ"לית גרינפיס הולנד סילויה בורן (Sylvia Borren) עברה למשרדו של מנכ"ל "של" לשעבר פיטר ווסר (Peter Voser)

מחוץ למבנה, 70 פעילים חוסמים את כל הכניסות למבנה כדי למנוע ממאות העובדים מלהמשיך בעבודתם המסוכנת ביצוע קידוחי נפט בקוטב הצפוני.  

סילויה בורן תעבוד עכשיו על יצירת אסטרטגיה תאגידית ירוקה ונקיה עבור "של"

"של טוענת שהיא תאגיד נפט מוכוון סביבה, אבל בפועל החברה משקיע במיזמים מסוכנים
שנועדו למצוץ את טיפות הנפט האחרונות מכדור הארץ." אמרה בורן.

"הכוונה לקדוח בקוטב הצפוני עלולה להסתיים באסון עבור הקוטב הפגיעה. לכן, בתור המנכ"ל החדש, החלטתי ש - "של" תחדול במיידית מתוכניותיה המסוכנות ותשקיע את מיליארדי כספי הרווחים שלה באנרגיה נקיה כמו שמש, אוויר ואנרגיה הידרואלקטרית."    

"של" קיבלה לאחרונה אישור להתחיל את קידוחי המחקר שלה בשטח אלסקה הארקטית,למרות שסוכנויות ממשלתיות הזהירו שיש סיכוי של -אחד ל - חמש לדליפת נפט במהלך הקידוח.  

אם דליפה אכן תתרחש זה יהיה תצורת הקרח תהפוך את משימת בלימת הדליפה לבלתי אפשרית ברוב חלקי השנה. תוכנית התגובה לדליפה של חברת "של" מציגה בצורה קיצונית את חוסר היעילות והקושי שבניקוי דליפת נפט בקוטב הצפוני.  

"אם שינוי האקלים לא יהיה סופו של הקוטב, קידוח נפט שם בטוח יהיה." אמרה בורן.  

ארגון גרינפיס יעזור ל"של" לסיים את התמכרותה לנפט. בהנהלת בורן, "של" תגן על הקוטב הצפוני ותשקיע באנרגיות מתחדשות.

ההנהלה החדשה של "של" צריכה את כל התמיכה שאנחנו יכולים לספק לה.

ביחד עם גרינפיס, יותר מ - 800,000 איש מרחבי העולם מבקשים הגנה עבור הקוטב הצפוני,בניהם גם מפורסמים רבים כמו פול מקארטני, ג'וד לאו ולהקת רדיוהד. הצטרפו לתנועה העולמית להגנת הקוטב. לחצו כאן >> www.savethearctic.org.