חברת P&G מקבלת תזכורת: אין "קיימות" בהרס יערות

חדשות - 1 אפריל, 2014
חברת פרוקטר אנד גמבל ממשיכה להתעלם מכמעט 400,000 מאתנו, שכתבו למנכ"ל החברה אלן ג. לאפלי. בעוד שהיא ממשיכה לטעון כי היא "מחויבת לשמן דקלים ממקור בר קיימא".

השבוע עשינו מעשה שהחברה לא יכולה להתעלם ממנו: הבאנו את המסר היישר אל סף דלתה של פרוקטר אנד גמבל. החברה, המשווקת מותגים כמו Head & Shoulders, נאלצה היום להתמודד עם מחאות בחמש מדינות שונות ועם ראיות חדשות המוכיחות בדיוק מה גודל הפער שבין פרסומים מאת דוברי החברה לבין המציאות בשטח.

באינדונזיה, פרסו 20 פעילים כרזת ענק מהקומה העליונה של המטה הארצי של פרוקטר אנד גמבל בג'קרטה ופעילים אחרים השתתפו בתיאטרון רחוב צבעוני בדרישה למוצרים ידידותיים ליערות. מנהלי החברה סירבו להיפגש עם נציגי גרינפיס.

 

בפיליפינים, הקימו "טיגריסים" מחנה מחוץ למתקני פרוקטר אנד גמבל בדרומה של הבירה, מנילה. הטיגריסים המוחים התקינו במקום גדמי עצים ואוהלים כדי להראות שפרוקטר אנד גמבל אינה מסוגלת לערוב לכך שהיא אינה משמידה את בתי הגידול שלהם והופכת אותם לחסרי בית.

 

בהודו, נפרס "השטיח האדום של הבושה" מול אולפני Wella בדלהי והטיגריסים הסתובבו בין האנשים כדי להראות כיצד פרוקטר אנד גמבל (המייצרת גם את מותגי השמפו של Wella) תורמת להרס היערות.

 

בבלגיה, פנו פעילי גרינפיס למאות עובדי 'מרכז חדשנות בריסל' (BIC) של פרוקטר אנד גמבל בגרימברגן. גם כאן סירבה ההנהלה להיפגש עמנו.

 

ובמנצ'סטר שבבריטניה, סולקו חמישה פעילים מוועידת 'מוצרי ניקיון אירופה 2014' משום שתחקרו את פרוקטר אנד גמבל לגבי הוכחות ה"קיימות/אחריות" שלהם, לכאורה. בנוסף, הפעילים העניקו את פרס 'גרזן הזהב' לראש מחלקת הקיימות של פרוקטר אנד גמבל ולמרבה ההפתעה, היא קיבלה אותו.

אבל כמה זמן תמשיך עוד פרוקטר אנד גמבל להשמיע את התקליט השחוק שלה לגבי מחויבות ל"קיימות" – כאשר קשה לדעת מה המשמעות של המונח הזה בעיניהם?

הראיות מצטברות והולכות. השבוע פרסמנו עוד ראיות טריות המתעדות בירוא בקנה מידה גדול של יערות ראשוניים בשטחי זיכיון בפפואה, אינדונזיה. הזיכיון נמצא בשליטת קבוצת RGE, קונגלומרט התעשייה האינדונזי, שחטיבת שמן הדקלים שלו כוללת גם את Asian Agri. הקבוצה מוכרת שמן דקלים ל-Cargill, שהיא ספק ידוע של חברת פרוקטר אנד גמבל.

נושאים