מצילים את יערות הגשם

חדשות - 5 אפריל, 2012
האמזונס הם יערות הגשם הגדולים ביותר בעולם, המכיל חיות וצמחים נכחדים יותר מכל מקום אחר בכדור הארץ. אך היערות הנפלאים האלה תקועים בין הפטיש והסדן של שתי כוחות גדולים: הרס היערות על-ידי תאגידי ענק וכמובן: שינויי אקלים. גרינפיס נאבק כדי לעצור את הרס יערות הגשם באמזונס עד 2015, ויערות הגשם ברחבי העולם עד 2020.

"הראיינבו וואריאר" Rainbo Warriar - ספינת הדגל של גרינפיס, יצאה למסע בן חודשיים כדי להראות לעולם את החשיבות בהגנה על יערות הגשם - וכדי לחשוף מי אחראי להרס היערות ולנצח במאבק על עתיד יערות הגשם בברזיל ובעולם.

פעילי גרינפיס הצטרפו היום לקהילות המקומיות באמאזונס כדי לעצור את הסחר הלא חוקי של עצים מוגנים. שלטי ה"לא למכירה" הותקנו ברחבי האזור - "ירוק, תמיד, לעד" נרשם בשלטים. אזור הכולל יותר מ-2,000 דונם, חווה הכוללת אינספור עצים, מועמדת למכירה פומבית על-ידי בנק ציבורי ברזילאי, כדי לכסות חובות של חברת העצים Medida Certa Madeiras. העובדה כי בית המשפט העלה את האזור כולו למכירה פומבית - כאשר הוא מצוי בתחום של עצים מוגנים מוכיחה כי אין חוק ואין סדר. גרינפיס שם כדי לעצור את זה.

 

האמאזונס היפהפיים והחשובים כוללים בתוכם רבע מכל הזנים המוכרים בעולם. פנתרים, דולפיני נהרות, קופים בגודל של מברשת שיניים ואפילו עכבישים בגודל כדור טניס הם רק חלק מהזנים המיוחדים המצויים באזור - ויש עוד מאות לגלות. האמאזונס הם גם ביתם של 20 מיליון בני אדם שבתוכם מאות מקומיים החיים באזור אלפי שנים, שאנשים "מבחוץ" החלו להיכנס לאזורם ולהטרידם. ולבסוף, האמזונס מכילים בין 80 ל-120 מיליארד טונות של פחמן וכך מסייעים לעולם ביציבות האקלים וספיגת הזיהום שאנחנו מייצרים.

הצטרפו אלינו היום במאבק על עתיד יערות הגשם!

 

נושאים