הצילו, ההתחממות הגלובלית מתחילה באשקלון

חדשות - 28 ינואר, 2009
שגריר הקוטב הצפוני בישראל, דובי קוטב מחוסר בית, הגיע אמש בליווי פעילי גרינפיס למפגש של שרת החוץ, ציפי לבני, עם סטודנטים באוניברסיטה העברית. זאת על מנת להעביר מסר ברור למועמדת לבני ולדרוש מכל שאר המפלגות לעשות מאמצים אמיתיים למען ביתו וכנגד ההתחממות הגלובלית. ליבני התיחסה לדב והשיבה לו

דובי הקוטב של גרינפיס, אשר נותר מחוסר בית בגלל ההתחממות הגלובלית, הגיע למפגש סטודנטים עם ציפי לבני וביקש ממנה להצילו.

דובי הקוטב הגיעה למפגש עם לבני ובמהלך שלב השאלות הציג שאלה למועדמת של מפלגת קדימה ונשאר לשבת בקהל ולהמתין לתשובה: "מה איתי?", הוא שאל,  "מה עם הבית שלי? מה את מתכוונת לעשות בנושא הפחמית השנייה באשקלון?".

במסגרת המסע של הדובי קוטב בישראל הוא מעודד את כל המפלגות להוסיף למצע שלהן תמיכה באנרגיה מתחדשת והתנגדות לתחנות שורפות פחם.

כנסו לכאן ועיזרו לדובי להצליח במאבקו:

תראו כאן פירוט על עמדתה של מפלגה ותשלחו לה פנייה ישירה שיכולה לשנות את העולם

הקליקו כאן לאתר הבחירות של גרינפיס

הדובי נשא את המסר "הצילו! ההתחממות הגלובלית מתחילה באשקלון", במחאה על כך שמשרד התשתיות, בראשו עומד חבר מפלגת העבודה, בנימין (פואד) בן-אליעזר, מקדם במרץ הקמה של תחנה שורפת פחם שנייה באשקלון. בעיר כבר קיימת תחנה פחמית אחת אשר השפעתה השלילית על בריאות התושבים נקבעה כבר ע"י בית החולים ברזילאי כמזיקה.

לבני התיחסה בתחילת דבריה לשאלתו של הדב והשיבה: "בנושא הזה אני רוצה לדווח לך שבמסגרת פעילותי כשרת חוץ יזמתי, פעלתי וישראל השתתפה בפעילות גם במסגרות האו"ם וגם במסגרות שונות עם אל גור בנושאים אלה. אני באמת חושבת שזה נושא חשוב. אבל הבחירות בישראל כנראה לא יהיו על זה. אבל זה חשוב..."

"זה לא עניין של סדר עדיפויות או תזמון, אין לנו זמן לחכות עם זה עד שיפתרו שאר הבעיות שלנו, זו סוגיה שמנהיגינו צריכים להידרש לה היום, לא בעוד 20 שנה. היום", אמרה עו"ד נילי גרוסמן, מנהלת מאבק האנרגיה בגרינפיס, "המנהיגים שלנו חייבים להפנים כי לשימוש בפחם יש השלכות הרות אסון הן על בריאות התושבים בארץ והן על כדור הארץ כולו",  ישנן כיום אפשרויות נקיות ומוכחות לייצור אנרגיה שלא ע"י שריפת פחם. הפחם שייך למאה הקודמת ועלינו להסתכל קדימה, לעבר אנרגיה נקייה ומתחדשת דוגמת אנרגיה סולארית. על כל המועמדים לראשות הממשלה להכיר באחריות שהם נושאים על גבם ולסרב להקמת תחנה פחמית שנייה באשקלון. תחנה לה מתנגדים בתוקף גם משרד הבריאות, שר הפנים, ועדת הכלכלה של הכנסת, ראשי הישובים באזור והארגונים הירוקים. זו המחויבות שלהם לכולנו ואנחנו לא נוותר להם עליה".

הדובי של גרינפיס ממשיך להתלוות לאירועים פולטיים וציבוריים וקורא לכל המועמדים, מכל המפלגות להביע תמיכה באנרגיה מתחדשת ולמנוע את הקמתה של תחנה פחמית שנייה באשקלון. באתר האינטרנט של גרינפיס יפרסם הדובי תמונות מסיוריו ברחבי ישראל וכן בלוג בדבר פגישתויו עם המועמדים לכנסת הבאה.