מאה תחנות דלק

יום פעילות מיוחד באנגליה

חדשות - 17 יולי, 2012
במטרה להגן על הקוטב הצפוני מפני קידוחים של חברת "של" פעילי גרינפיס סגרו אתמול את תחנות הדלק של חברת " של" בלונדון ובאדינבורו, ממש לפני שהחברה הענקית הזאת מתכוונת להתחיל בקידוחים לא קונבנציונאליים בקוטב הצפוני.

המטרה: לסגור מאה תחנות בלונדון ויותר מ-12 תחנות באדינבורו, באמצעות הפעלת לחצן החירום בתחנות שעוצר את זרימת הדלק דרך הצינורות, והסרה של הפיוז על מנת למנוע מהחברה לחדש את הזרימה באופן מידי.   

פעילים של גרינפיס התבטאו נגד "של": ענקית הנפט של מתכוננת בפעם הראשונה לשחרר צי קידוח של ספינות ענק בקוטב השברירי והיפה, ביתם של דובי הקוטב." זה הזמן לשרטט את קוו הגבול על הקרח ולהגיד לשל לחדול מההרס של הקוטב. בגלל זה אנחנו מתכוונים היום לסגור את כל תחנות הדלק של של בלונדון ובאדינבורו, ויש לנו עשרות אנשים שיפשטו על תחנות "של" כשאנחנו מתכוונים לצלם את האירוע כולו ולהעביר אותו בשידור חי.

פעילי גרינפיס הצליחו לסגור במהלך אתמול 77 תחנות, כשהם מסתובבים מתחנה לתחנה ברכבים לא מזהמים, תחבורה ציבורית ואופניים. ערוץ אינטרנט שידר אתמול את המבצע כולו בשידור חי שנמשך 12 שעות, וכלל את כל הפעילות של סגירת תחנות הדלק שהתבצעה במהלך יום הפעילות שהתרחש.

"של" אמורה להתחיל את הקידוחים שלה בשני מוקדים בים שבקוטב הצפוני בשבועות הקרובים, ויש חשש שהקידוחים האלה יגרמו לעוד חברות להגיע לאזור, ולמרדף אחרי הנפט שיוביל לפגיעה חמורה יותר בקוטב. 

ענקית הנפט הרוסית גזפרום גם מתכוונת להגיע לקוטב בשנה הקרובה. רק אתמול נחשף שאחת מספינות הקידוח של של עלתה על שרטון ליד הנמל של אלסקה, כשהצי של החברה ביצעה את ההכנות הסופיות לקראת קידוחי הנפט בקוטב הצפוני.

הצטרפו עכשיו למאבק ותהפכו "למגני קוטב"

 

www.SaveTheArctic.org