קפוארה לאמזונס

פעילות מחאה צבעונית וקולנית מול שגרירות ברזיל בישראל

חדשות - 24 מאי, 2012
הבוקר, יום חמישי, (24.5), קיימנו פעילות מחאה צבעונית וקולנית מול שגרירות ברזיל בישראל. פעילים ורקדני קפוארה הגיעו למקום רקדו ניגנו הניפו שלטים והחליפו את דגל שגרירות ברזיל בדגל שחור.

 

הפעילות נעשתה כחלק מקמפיין עולמי נרחב שמטרתו להעביר מסר לנשיאת ברזיל, דילמה רוסף,באפשרותה של הנשיאה רוסף להטיל וטו על החוק ההרסני אשר מתיר הגדלה ניכרת של כריתת יערות הגשם בברזיל- והיא כעת התקווה היחידה להצלת יערות הגשם במדינה.

 

יערות אלו מהווים הריאות הירוקות של העולם כולו, בתור שטח נרחב עם עצים עתיקים, אשר מפחיתים את הטמפרטורה על פני כדור הארץ, סופגים פחמן דו-חמצני ופולטים חמצן. בנוסף, אותם שטחי יערות האמזונס הינם בית הגידול לאלפי צמחים ובעלי חיים המצויים בסכנת הכחדה.

Anavilhanas National Park, 295 km NW of Manaus, during the dry season. The Anavilhanas is the largest river archipelago in the world, with over 400 islands.

 

בימים הקרובים אמורה הנשיאה לקבל החלטה בנושא ואנחנו מצטרפים למיליוני אזרחי ברזיל והעולם המבקשים ממנה לבטל את תיקון זה לחוק ובכך לעצור את הרס היערות.

אם תעשה זאת, תציב הנשיאה רוסף את ברזיל, שבועות ספורים לפני כינוס האקלים הבינלאומי שם, כמדינה עם מחוייבות סביבתית אמיתית.

Amazon Jaguar, SIGS Zoo, Manaus, Brazil.