אנחנו יודעים איפה אתם גרים

חדשות - 20 מאי, 2012
אחד הקמפיינים החשובים שלנו השנה מוחה נגד מסע הקידוחים הציני שמבקשת לבצע ענקית האנרגיה shell באוקינוס הארקטי. אם Shell תצליח במשימתה, הקידוחים יחלו בעוד כמספר חודשים, ויחליפו את מרחבי הקרח והמים הבתוליים של אלסקה לשממה תעשייתית מזוהמת.

השבוע קיבלנו מכתב רשמי מהמחלקה המשפטית של חברת Shell. תוכן המכתב: צו מניעה נגד מחאת גרינפיס על קידוחי הנפט המסוכנים בלב ים. מלבד המכתב שהגיע למשרד הישראלי, מכתבים זהים הגיעו גם למשרדי גרינפיס במקסיקו, בריטניה, צרפת, הונגריה, שוודיה, יפן, גרמניה, פולין, יוון, תורכיה, צ'כיה, בלגיה, קנדה, ואפילו המחלקה המדעית שלנו זכתה לקבל את המכתב המדובר.

ענקית הנפט רצתה להעביר לנו את המסר:

אנחנו יודעים איפה אתם גרים.

Shell דאגה לוודא שכל משרד גרינפיס בעולם
א. ידע על צו המניעה ש-Shell הוציאה נגד גרינפיס ארה"ב
ב. יבינו שאם משרד כלשהו אפילו יחשוב להפגין בצורה ידידותית מול פעילות החברה, Shell תשלוף את התותחים המשפטיים הכבדים שלהו.

בכל אופן, הם לא היו צריכים להתאמץ. כל משרדי גרינפיס מודעים היטב לצו המניעה ש-Shell הוציאו נגד גרינפיס ארה"ב - בעיקר כי בעברנו הלא כל כך ידידותי עם תאגידי ענק מזהמים, צו המניעה של Shell בולט כאחד מהאמצעים המשפטיים הדרקוניים ומרחיקי הלכת שאי פעם ננקטו נגד משרד גרינפיס כלשהו.

מטרתה של Shell הנה למנוע מגרינפיס לקיים אפילו הפגנות שלוות בכל מקום בקרבת ספינות הקידוח של Shell בארה"ב. למה? ובכן, לדברי המכתב של Shell, החברה לא מעוניינת בשום הפגנה שתאיים על האינטרסים שלה וההשקעות שלה בחיפוש אחר נפט וגז בתחומי ארה"ב.

באופן מפתיע ואירוני במיוחד, Shell אף טוענת שהיא מודאגת מהאיום לסביבה כתוצאה מהמחאות שלנו -  אך מצד שני נראה כי היא אינה מודאגת כלל מהאיום הממשי והמחריד לאחד האזורים הרגישים ביותר בעולם על-ידי קידוחי הנפט המסוכנים שלה.

בעוד עורכי הדין של Shell נאבקים במלוא כוחם על-מנת למנוע את זכות הדיבור והחופש להפגין, ספינות הקידוח של Shell מתקרבות בבטחה אל הקוטב הצפוני .

החדשות הטובות הן ש-Shell בבירור מרגישה על כס הנאשמים. צו המניעה, בנוסף לפעולות המנע המשפטיות יוצאות הדופן נגד סניפי גרינפיס רבים ברחבי העולם, מצביעות על כך שהולכת ומתגבשת התנגדות ציבורית וצרכנית רחבה נגד הפעילות ההרסנית והמסוכנת של החברה.

בעוד שראשי Shell מתכננים לקדוח אחר נפט וכך לפגוע בקוטב הצפוני בצורה בלתי-הפיכה, אנחנו בגרינפיס מתכננים להתנגד ל-Shell עד שתשנה את המדיניות ההרסנית שלה. גרינפיס ארה"ב ערער על צו המניעה שהוגש נגדו. בנוסף, הארגון ימשיך להתנגד לפעילות המסוכנת של החברה באוקינוס הארקטי גם באמצעות פעילות ציברית ותקשורתית.

גם אנחנו בישראל נמשיך להאבק על-מנת לעצור את Shell ולהציל את הקוטב הצפוני מהשמדה.

אתם יכולים לתמוך בנו במאבק החשוב הזה, ולהצטרף ליותר מ-450,000 אנשים בכל רחבי העולם, שכבר קראו לעצור את Shell ולהציל את הקוטב הצפוני, ולהגן על כדור הארץ שלנו

לחצו כאן להשתתפות