Dzikie zapylacze znów przejechały po Warszawie!

Informacja prasowa - 30 września, 2015
We wtorek, 29 września, odbył się nietypowy przejazd rowerowy po Warszawie. Uczestnicy owadziej wycieczki rowerowej przebrani byli za pszczoły, trzmiele i inne owady zapylające. Wycieczka rozpoczęła się pod hotelem dla zapylaczy na warszawskim Polu Mokotowskim i po 18-kilometrowym przejeździe zakończyła na Placu Defilad.

Niecodzienny przejazd rowerowy odbył się w ramach kampanii „Adoptuj pszczołę", której tegorocznym celem jest zbiórka funduszy na przeprowadzenie Wielkiego Spisu Zapylaczy, czyli nowatorskich badań nad pszczołami i dzikimi zapylaczami, prowadzonych we współpracy m.in. z Uniwersytetem Warszawskim.

- W obu edycjach "Adoptuj pszczołę" wzięły udział tysiące osób z całej Polski i to właśnie ich zaangażowanie i wielkie serca sprawiły, że pszczołom w Polsce żyje się teraz lepiej. Oczywiście nadal jest bardzo dużo do zrobienia i musimy dalej działać na rzecz pszczół. Dziś robimy to w kompletnie zwariowany sposób. - powiedziała Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji "Adoptuj pszczołę" w Greenpeace Polska.

W ramach przejazdu zorganizowanego przez Greenpeace i Zmianę Organizacji Ruchu, uczestnicy odwiedzili warszawskie miejsca związane z hodowlą pszczół, licytowali fanty na rzecz akcji oraz wzięli udział w wyścigu po pyłek kwiatowy.

Przejazd zapylaczy przez Warszawę

 

 

Tematy