Ostatni dzień głosowania w konkursie Uwolnij Energię!

Informacja prasowa - 9 września, 2014
Jeszcze tylko dziś do północy można oddawać głosy na najciekawsze projekty zgłoszone do konkursu Greenpeace „Uwolnij energię!”. Organizacja ufunduje aż trzy mikroelektrownie, które będą produkować energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Łączna wartość nagród to 100 000 złotych!

Greenpeace Polska obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Z tej okazji organizacja ogłosiła ogólnopolski konkurs urodzinowy, mający na celu promocję zielonej energii. Do konkursu można było zgłosić osoby lub instytucje, które na co dzień dzielą się dobrą energią z innymi.

Pełna lista projektów, na które można oddać głos, znajduje się tutaj: www.greenpeace.pl/konkurs

Głosowanie potrwa cały dzień, zostanie zamknięte o północy. W jego wyniku wyłonionych zostanie 10 projektów, które trafią pod obrady jury w składzie: Katarzyna Guzek, Jacek Żakowski, Adam Wajrak, Ryszard Holzer i Pascal Brodnicki. W piątek, 12 września, poznamy finałową trójkę, której Greenpeace podaruje instalacje.

Od wiosny grupa instalatorów szkolonych w ramach projektu Greenpeace montuje instalacje fotowoltaiczne na dachach szkół. W sumie organizacja zainstalowała już 8 mikroelektrowni przyjaznych ludziom i środowisku.