1 Erkek 1 Kadın’dan “Seninki Kaç Santim?”e destek

Yorum ekle
Haber - 20 Mart, 2012
Star TV'nin sevilen dizisi 1 Erkek 1 Kadın'ın 22 Mart Perşembe günü yayınlanacak bölümünde Greenpeace Akdeniz'in yavru balık projesi "Seninki Kaç Santim?"e yer verilecek.

Başrol oyuncuları Emre Karayel ve Demet Evgar yayınlanacak bölümde, balık boylarına atıfta bulunacak ve Zeynep, Ozan'a "Seninki Kaç Santim?" diye soracak.

20 Mart 2012 Salı

1 Erkek 1 Kadın’dan “Seninki Kaç Santim?”e destek

 

Greenpeace'in kampanyasına destek veren Bando Yapım daha önce de yaklaşık 1 Milyon üyesi olan 1 Erkek 1 Kadın Facebook sayfasında "Seninki Kaç Santim?" sayfasının linkini paylaşarak kampanyaya destek olmuştu.

Bando TV yapımcılarının kampanyayla ilgili düşünceleri:

"Greenpeace'in başlattığı "Seninki Kaç Santim?" projesi Türkiye'nin önemli bir sorunu olan yavru balık avına dikkatleri çekti. Biz de, 1 Erkek 1 Kadın dizisinin başrol oyuncuları aracılığıyla izleyicilerimize mesaj vermek istedik. Benzer sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye gelecek bölümlerimizde de devam edeceğiz."

Kalkan kurtarılmayı bekliyor

"Seninki Kaç Santim?"e verilen her destek yavru balık avının önüne geçilmesi için verilen mücadelede önemli bir etken oluşturuyor. Dünyadaki balık stoklarının %75'inden fazlası yok olmuşken ve Türkiye'nin kalkan üretiminde son 10 yılda %89 azalma görülürken bu konuya dikkat çekilmesi çok önemli.

Greenpeace başlangıçta kalkanın yasal avlanma boyunun en az 45 cm, lüferin 25 cm olmak üzere, tehlike altındaki türlerin yasal avlanma boylarının bir an önce düzeltilmesini talep ediyor. Bando TV ekibine, sevilerek izlenen dizilerinde bu aciliyeti olan konuya değinerek kamuoyunun bilinçlenmesini sağladıkları için teşekkür ederiz.

Harekete geç!

"Seninki Kaç Santim?" yarım milyondan fazla kişiyle güçlenerek devam ediyor. Şimdi sen de eyleme katıl.

Kategoriler