Bir üçlük de kömüre karşı at!

Yorum ekle
Haber - 8 Aralık, 2011
Bugün Anadolu Efes’in maçında yaptığımız eylemle, Anadolu Grubu’ndan kömürlü termik santral planlarından vazgeçmesini talep ettik.

biruclukdekomurekarsiat

Anadolu Efes ile İtalya'nın E. Armani Milano takımı arasında oynanan maçta, Anadolu Grubu'nun kömürlü termik santral planlarını protesto ettik. Sinan Erdem spor salonunda oynanan maçta pota arkasında üzerinde 'Bir üçlük de kömüre karşı at' yazılı bir pankart açan eylemciler, Efes Pilsen'in sahibi olan Anadolu Grubu'na mesaj gönderdi. Pankart açan eylemciler karakola götürüldü.

Maç çıkışında eylemcilerden biri, Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan'a Greenpeace'in kömürün zararları ile ilgili hazırladığı raporu teslim etti.

Anadolu Efes basketbol takımı, Anadolu Grubu'nun spor alanındaki sağlıklı ve temiz bir gelecek vizyonunun yüzü.  Özilhan, Efes sevenlere temiz enerji ve karbon azaltım hedefi mesajları verirken, kirli bir kömür santralini Türkiye'nin tertemiz, el değmemiş kuzey sahillerinden olan Gerze'ye dikmeyi planlıyor. Efes ligin, hatta Avrupa liginin de şampiyon takımı olabilir ama temiz enerji konusunda da liderlik edebilecek mi?

Bu maçta yaptığımız eylem ile Efes'in  sosyal sorumluluk vizyonunu hatırlamaya ve Özilhan'ı kömür planlarından vazgeçirerek Efes'i gönüllerin de şampiyonu yapmaya çağırıyoruz.

Harekete geçin!

Tuncay Özilhan'ın kömürlü termik santral kurma planından vazgeçmesi için imza kampanyasına katılın.

Kategoriler