Fazla kalemi olan var mı?

Yorum ekle
Haber - 15 Ağustos, 2011
Av sezonu 1 Eylül’de açılıyor ama Bakan Mehdi Eker hala balık avlanma boyları ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapmıyor. Biz de herkesi Sayın Bakan’a kalem göndermeye çağıyoruz.

baliklarkalemyolla

Bu aralar, Ankara'nın çeşitli semtlerine baktığında 'Bakan'a kalem gönder!' yazılarıyla karşılaşabilirsin. Eylemin amacı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'e su ürünleri sirkülerini yeniden düzenleyecek imzayı attırmak. Sirkülerde avlanma boylarının değişmesi talep edilen öncelikli türler ise, soyu tehlike altındaki lüfer, kalkan ve orfoz. 'Seninki Kaç Santim?' kampanyası kapsamında herkesi, Bakan Mehdi Eker'e kalem göndermeye çağırıyoruz.

Zira, anlaşılan Bakan Eker'in kaleminin mürekkebi bitti. Aksi halde, bilimsel çalışmalara, Birleşmiş Milletler raporlarına, 600 bin kişinin ısrarına, 3000 kişinin bizzat Bakanlığı aramasına karşılık, balıkları kurtaracak imzayı atardı.

Biz, bu eylemle, herkesi Bakan'a imza için kalem göndermeye çağırıyoruz. 1 Eylül av sezonu başlamadan, öncelikle acil olarak kalkan, lüfer, orfoz balıklarının ardından da diğer ticari türlerin avlanma boylarının bilimsel veriler dikkate alınarak yeniden düzenlenmesini bekliyoruz.

Artık biliyorsunuz, eldeki bilimsel verilere dayanarak kalkan balığının yasal avlanma boyunun 40 cm'den 45 cm'e, orfozun 30 cm'den 45 cm'e ve lüferin ise 14 cm'den 25 cm'e çıkarılmasını talep ediyoruz.

Şimdi eyleme katılın! Balıkların yasal avlanma boylarındaki değişiklik için Bakan'ın imza atacağı kalemi PK 329 Beyoğlu, İstanbul adresine yollayın. Bir de not ekleyin, yaratıcılık size kalmış!

Harekete geçin!

Balıklarımızı kurtarma yolunda, dev adımlarla ilerliyoruz! İşte yeniden bir araya gelmenin tam zamanı!

Kategoriler