İki ayda 200 binden fazla imza

Haber - 11 Ocak, 2011
Bundan iki ay önce başlattığımız “Seninki kaç santim?” kampanyası için bugüne dek 200.000’in üzerinde kişi imza atarak yavru balık avına HAYIR dedi. www.kacsantim.org sitesinde kampanyaya destek olanlar, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan yavru balık avını ve satışını durdurmasını ve yasadışı avcılığı denetlemesini istedi.

“Seninki kaç santim?” kampanyası için bugüne dek 200.000’in üzerinde kişi imza attı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de balık stokları, deniz kaynakları ve tabi balıkçılık can çekişiyor. Endüstriyel avcılık (büyük trol ve gırgır tekneleri) arttıkça, yumurtlama zamanlarında ve alanlarında avlanıldıkça balık stokları hızla azalıyor; balıklar azaldıkça daha çok yavru balık avlanmaya ve satılmaya başlanıyor. Bunun devamı olarak da yavru balık avlandıkça ve satıldıkça, balık türleri üremeye fırsat bulamadan yavaş yavaş yok oluyorlar.

Tarım ve Köyişleri Bakanı 200 binden fazla imza sahibine bir cevap borçlu. Oluşan kamuoyu, yasal balık boylarının bilimsel çalışmalar ışığında acilen değiştirilmesini talep ediyor. Bakanlığın balıkçılık politikası ile ilgili önümüzdeki dönem planları ve yasal boyların düzenleneceği toplantının tarihiyle ilgili bilgi paylaşmasını bekliyoruz.

En iyi dijital pazarlama ödülü

İnternet dünyasının en iyilerini belirlemek için düzenlenen Webrazzi oylamasının sonuçları belli oldu. 2010 için pek çok adayın yer aldığı listede "Seninki kaç santim?" kampanyası, en iyi dijital pazarlama kampanyası dalında 2553 oyla birinci oldu.

Kampanyaya, web sitesi üzerinden imza atmanın yanı sıra SMS göndererek de destek olunabiliyor. Balık yazıp 3172'ye SMS gönderenler de siber eyleme katılabiliyor.

Harekete geçin!

Tarım Bakanlığı’ndan yavru balık satışını engellemesini ve yasal balık boylarını düzenlemesini isteyin. Denizlerden vazgeçmeyin!

Kategoriler
Etiketler