Ses verin yakarışıma, bu işin sonu Fukuşima

Yorum ekle
Haber - 13 Haziran, 2011
Taksim Meydanı'nda 9 gündür devam eden nükleer karşıtı direniş, Beşiktaş Çarşı grubunun da katılımıyla düzenlenen yürüyüşle aktif kampanyaya ara verdi.

9 gündür Taksim Meydanı'nda devam eden Nükleersiz Türkiye direnişçileri, Galatasaray Lisesi önünden Taksim Meydanı'na gerçekleştirdikleri yürüyüşle aktif kampanyaya ara verdi. Yürüyüşe bizim dışımızda, Yeşiller Partisi ve Küresel Eylem Grubu ve Beşiktaş Çarşı grubu da destek verdi.

carsinukleerekarsi

Açtığımız "Türkiye nükleer istemiyor", "Hükümet nükleer enerji planlarından vazgeçsin" pankartları ile birlikte Çarşı grubunun açtığı "Ses verin yakarışıma, bu işin sonu Fukuşima" pankartı yer aldı.

Yürüyüşün ardından İklim ve Enerji Kampanyası Sorumlumuz Pınar Aksoğan, Yeşiller Partisi Eş sözcüsü Ümit Şahin ve Küresel Eylem Grubu sözcüsü Nuran Yüce bir açıklama yaptı.

Yaptığımız açıklamada: "Greenpeace, Yeşiller ve Küresel Eylem Grubu olarak Nükleersiz Türkiye Kampına 9. gününden itibaren yeni hükümet kurulana kadar ara verme kararı aldık. Burada 9 gün boyunca Başbakan'a seslendik, ancak kendisinin cevabı 'Bir avuç çevrecinin dediklerini yapacak olsak mum, gaz yağı kullanmak zorunda kalırız. Çayda çıra mı oynayacağız?' oldu.

Ara veriyoruz çünkü biz nükleer santral planların durdurulmasını Başbakan'dan talep ettik. Bundan sonra kim Başbakan olur bilemeyiz ama yeni bir hükümetin kurulması belli bir süre alacak. Biz de bu süreçte her kim hükümet olursa olsun, kendilerine nükleer santral konusunda bir yol haritası belirlemeleri için zaman tanıyacağız. Talebimiz net, Rusya ile yapılan ticari anlaşmayı iptal edin. Türkiye'nin geleceğini kurmaya bu adımı atarak başlayın. Desteğini esirgemeyen ve emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz" dedik.

Harekete geçin!

Mesele nükleerse, bir oydan fazlasın. Şimdi nükleersiz bir gelecek için internet eylemine katıl.

Kategoriler
Etiketler