News & Stories
Filter posts
Filtered results
-
Soud bude znovu řešit těžbu ropy v Arktidě. Ekologické organizace se odvolaly
Ekologické organizace Greenpeace a Nature and Youth se dnes odvolaly v soudním procesu s norskou vládou. Ekologům i pěti stovkám tisíc lidí, kteří se přidali k žalobě jako vedlejší účastníci, se nelíbí, že Norsko nabízí nové licence pro těžbu ropy v odlehlých oblastech Arktidy.
-
Exkluzivní záběry z Antarktidy. Organizace Greenpeace vyslala ponorku k mořskému dnu
Ponorka Greenpeace se podívala do míst, kam předtím žádný člověk nevkročil. Vědecký tým natočil unikátní záběry ekosystému na dně Weddelova moře u břehů Antarktidy. Expedice podle vědců objevila, že mořské dno překypuje životem a že místní ekosystém patří k těm snadno zranitelným činností člověka. Podle Greenpeace je to jasný důkaz, že by ve Weddelově moři…
-
Greenpeace chce vytvořit největší chráněné území na světě – v Jižním ledovém oceánu
Ledoborec organizace Greenpeace Arctic Sunrise, který většinou pluje v polárních oblastech severní polokoule, míří tentokrát na jih a veze vědeckou expedici napříč Jižním ledovým oceánem. Expedice, která má za úkol dokumentovat místní ekosystémy i rozšiřování průmyslového rybolovu do stále jižnějších oblastí, je součástí kampaně za vytvoření největšího chráněného území na světě.
-
Norský soud uznal právo na životní prostředí, ale licence na těžbu ropy nezrušil
Norský soud, který se zabýval žalobou Greenpeace a dalších organizací na rozhodnutí norské vlády vydat licence na nová ropná naleziště, dnes dospěl k verdiktu. Soud sice prohlásil, že norská vláda musí při své činnosti dodržovat ústavní právo budoucích generací na zdravé životní prostředí, v případě nových ropných licencí však podle něj vláda ústavu neporušila.



