Greenpeace je nezávislá mezinárodní ekologická organizace působící ve více než 40 zemích světa přes 40 let. Naším cílem je chránit životní prostředí a nenásilnými metodami bránit jeho poškozování. Přinášíme svědectví o globálních ekologických problémech, požadujeme nápravu po zodpovědných institucích a nabízíme řešení, která jsou klíčová pro naše zdraví a bezpečnou budoucnost nejen nás, ale i dalších generací.

Hledáme lektora/lektorku, který/která se chce ve volném čase věnovat vzdělávacímu programu Greenspeakers, který je určen především dětem a studentům a studentkám. 

Zajímáš se o udržitelný životní styl a změnu klimatu? 

Chceš se zdokonalit ve veřejném vystupování? 

Není Ti lhostejné dění ve svém okolí? 

Rád/a předáváš své zkušenosti a nadšení ostatním? 

Je Ti více než 16 let? 

Jsi spolehlivý/spolehlivá?  

Máš časové možnosti a chceš s námi dlouhodobě spolupracovat? 

Pojď s námi dobrovolničit. 

Hledáme člověka, který se chce ve svém volném čase věnovat lektorování workshopů o udržitelném životním stylu. Pro představu se jedná o jedno dopoledne v měsíci na workshopu (škole), dva dny za rok na školení, pravidelné schůzky jednou za čtrnáct dní a čas na komunikaci a sebevzdělávání. Pokud chodíte do zaměstnání, je z naší zkušenosti funkčnější, pokud máte flexibilnější pracovní dobu.

Uvítáme zkušenost s lektorováním nebo jiným veřejným vystupováním a dále znalosti v oblasti udržitelnosti a ochrany klimatu. 

Výsledkem Tvé práce budou: 

  • Mladí lidé motivovaní k změně svého chování a k aktivitě. 
  • Fungující vzdělávací program Greenspeakers a spolupráce s dalšími nadšenými lektory a lektorkami a celým Greenpeace týmem. 
  • Případná organizace a realizace kreativních veřejných akcí nebo psaní článků o vzdělávání na náš web. 

Jak bude vypadat proces výběru?

Přihlašovat se je možné do pondělí, 22. června. Na začátku července vybereme vhodné kandidáty a kandidátky, se kterými v průběhu léta proběhne schůzka. Na konci srpna nebo začátku září proběhne dvoudenní školení, po kterém bude následovat zaškolení s již zkušeným lektorem nebo lektorkou na workshopu. Od podzimu pak pravidelné lektorování ve dvou nebo sám/sama. 

Doporučení od naší lektorky Terezy Havelkové

„Být lektorkou mi dává pocit, že můžu něco změnit a zároveň mám možnost se zlepšovat v prezentování a vystupování před lidmi.“  

Zaujala Tě naše nabídka? Neváhej vyplnit formulář do pondělí 22. června a připoj se k nám.