Jan Uldrych Overview Effect

Cena 190 000 CZK

Obraz, který pro Greenpeace namaloval malíř Jan Uldrych, jsme poprvé odhalili v září 2021. Tehdy jsme si připomínali 50. výročí od vzniku Greenpeace a 30 let od otevření české kanceláře. Dílo s námi strávilo téměř celý rok, stalo se symbolem dalších aktivit k našemu výročí (vychází z něj například obal k hudební kompilaci Soundtrack pro planetu) a nyní přichází čas, předat jej do dalších rukou. Čí budou?

Celá finanční částka, kterou za obraz získáme, podpoří kampaně Greenpeace za ochranu klimatu, pralesů a oceánů. Financování Greenpeace stojí na individuálních darech konkrétních lidí. Organizace nepřijímá dary od vlád, firem či politicky motivovaných nadací. 

Příroda je nekonečným zdrojem inspirace, moudrosti i odpovědí na všechny naše otázky. Když jsem se zamýšlel, jak uchopit obraz pro Greenpeace, chtěl jsem, aby působil podobně, jako když se na Zemi dívají kosmonauti z vesmíru. Aby vyvolal v divákovi hluboký prožitek a uvědomění, jak je naše planeta výjimečná a křehká. Zlatá řeka symbolizuje srdce – Prahy, planety, domova.

Jan Uldrych

Jeden z nejpozoruhodnějších současných českých malířů Jan Uldrych absolvoval proslulý ateliér klasických malířských technik Zdeňka Berana na pražské AVU. Před několika lety vyměnil ruch velkoměsta za klid přírody, kde žije a tvoří. V těchto dnech představuje svou nejnovější tvorbu na vlastní autorské výstavě Pohádka v The Chemistry Gallery, kde si můžete také prohlédnout i obraz Overview Effect.