Ten czterodniowy obóz będzie fantastycznym miejscem, wypełniony kreatywnymi sesjami, warsztatami, blokami i szkoleniami z zakresu planowania projektów, działań bez użycia przemocy, komunikacji, liderstwa, a nawet aktywizmu poprzez sztukę! Obóz prowadzić będzie wyspecjalizowana, doświadczona i profesjonalna kadra trenerów i trenerek, wspólnie dzieląca się swoją wiedzą i umiejętnościami. 

Uczestnicząc aktywnie w programie obozu, zdobędziesz wiedzę i umiejętności, jak skuteczniej działać w ważnej dla Ciebie sprawie. Znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i być może poznasz osoby, które zechcą w przyszłości działać razem z Tobą. Pamiętaj, że działając lokalnie – działasz globalnie!

Changemakers Action Camp odbędzie się w urokliwym miejscu na obrzeżach Warszawy, w dniach 24-27  sierpnia 2020 roku. Spotkanie zakończy się wspólnym działaniem, podczas którego uczestniczki i uczestnicy obozu będą mogły i mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę zdobyte podczas Changemakers Action Camp!

Dołącz do nas!

Zobacz, jak było rok temu:

Changemakers Action Camp rozpoczyna się 24 sierpnia o godz. 9:00 oraz kończy się 27 sierpnia o godz. 19:00. Ze względu na kompleksowy charakter obozu, nie ma możliwości późniejszego przybycia lub wcześniejszego zakończenia swojego udziału w obozie. Tak, wiemy, że to sporo, ale obiecujemy, że będziesz chciał/a nawet więcej 🙂 

Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny, zapewniamy wegetariańskie i wegańskie wyżywienie oraz nocleg w ośrodku wypoczynkowym, a także zorganizowany dojazd z centrum Warszawy na miejsce obozu i powrót z ośrodka do centrum Warszawy. 

Ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli nie dostaniesz się na obóz w pierwszym etapie rekrutacji, nie martw się i wyczekuj drugiego 🙂

Na obóz zapraszamy osoby pełnoletnie. Zajęcia prowadzone będą w języku polskim. 

Uczestnicząc w Changemakers Action Camp – razem dla ludzi i klimatu będziesz mieć możliwość zdobyć nową wiedzę i umiejętności z różnorodnych zagadnień związanych z prowadzeniem działań bez przemocy oraz kampanii, a więc w obszarach bliskich i ważnych wszystkim osobom działającym na rzecz wdrożenia systemowych zmian! Niezależnie od tematu działań, który jest Ci najbliższy oraz formy działań, w której czujesz się najlepiej – znajdziesz coś dla siebie!

Bloki tematyczne

Główne bloki tematyczne, które poruszać będziemy podczas  Changemakers Action Camp – razem dla ludzi i klimatu to:

Aktywizm bez przemocy – podczas tego bloku dowiedziesz się, w jaki sposób organizować kreatywne i pokojowe działania w obronie praw i wartości, które są dla Ciebie ważne. Dowiesz się i przećwiczysz, jak działać i komunikować się bez użycia przemocy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas organizowanych działań oraz jak dzielić się swoimi pomysłami i dążyć do ich realizacji

Prowadzenie projektów – zdobędziesz fundamentalną wiedzę dotyczącą prowadzenia kampanii. Dowiesz się, jak planować poszczególne działania, jakie dobierać strategie i taktyki, jak znajdować swoich sojuszników i sojuszniczki, a także jak komunikować swoje działania i budować silną grupę odbiorców, by skutecznie osiągać stawiane przed sobą cele! 

ARTywizm – jeśli masz smykałkę artystyczną, bliskie są Ci działania plastyczne, manualne oraz komunikacja wizualna – prawdopodobnie ten blok będzie dla Ciebie idealny. Podczas sesji poświęconej artywizmowi poznasz różne techniki działania poprzez sztukę – poznasz alternatywne metody tworzenia transparentów, wykorzystywania niecodziennych materiałów w swoich działaniach, a także tworzenia kreatywnych treści wspierających ważne dla Ciebie kampanie i projekty. 

Media – skuteczna komunikacja jest kluczowa w trakcie projektów nastawionych na wprowadzanie zmian systemowych. To dzięki niej o Twoim działaniu dowiedzą się nowe osoby, a także grona osób, do których skierowane są Twoje działania. W tym bloku dowiesz się, jak współpracować z mediami przed, w trakcie, a także po Twoim działaniu, jak używać mediów tradycyjnych i społecznościowych w prowadzeniu projektów, a także jak skutecznie i profesjonalnie wypowiadać się do mediów.

Wystąpienia publiczne – jeśli zastanawiasz się, jak pokonać tremę gdy wystąpujesz przed obcą grupą osób, jeśli nie wiesz, jak skonstruować przemówienie, które porwie tłumy, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygłosić mowę życia – ta ścieżka jest idealna dla Ciebie. Podczas ścieżki dedykowanej wystąpieniom publicznym poznasz wszystkie cechy, które dobra mówczyni i dobry mówca powinni znać. Dowiesz się, jak pracować nas swoją mową ciała, oraz jakich błędów nie popełniać, planując prezentację! 

Działanie przez wspinanie – czasem, żeby przełamać schemat lub zwrócić większą uwagę na swoje działanie – trzeba znaleźć się wyżej – w dosłownym tego słowa znaczeniu! O tym, jak bezpiecznie się wspinać i jak wykorzystywać otaczającą nas architekturę, będziecie mieć możliwość dowiedzieć się na ścieżce poświęconej wspinaczce! Nauczysz się tutaj nie tylko rozwieszać transparenty w ciekawych miejscach ale również jak działać w ważnej dla Ciebie sprawie z innej perspektywy 🙂

Dodatkowo, podczas spotkania Changemakers Action Camp – razem dla ludzi i klimatu możesz uczestniczyć w wybranych przez siebie warsztatach uzupełniających zagadnienia poruszane na pozostałych ścieżkach. Dzięki temu poznasz dodatkowe informacje i techniki dotyczące najróżniejszych obszarów prowadzenia projektów, kampanii czy aktywizmu. 

Spotkanie uzupełnione będzie także spotkaniami z wyjątkowymi i inspirującymi gośćmi oraz specjalistkami i specjalistami z zakresu różnorodnych form aktywizmu oraz prowadzenia kampanii. 

Na zgłoszenia czekamy do 26 lipca, do końca dnia!

Jak się zgłosić? Uzupełnij formularz, klikając tutaj

W razie pytań, osoba do kontaktu:
Ewelina Kycia
[email protected]

Obóz Changemakers Action Camp – razem dla ludzi i klimatu jest inicjatywą Greenpeace Polska. Ma na celu wzmocnienie pozycji młodych polskich aktywistek i aktywistów w działaniu o zieloną, sprawiedliwą i pokojową przyszłość w ich wspólnotach, a także wzmocnienie demokracji przez promowanie i umożliwianie większego uczestnictwa oraz aktywizowanie wśród młodych osób postaw obywatelskich. 

Przygotowujemy Changemakers Action Camp, ponieważ wierzymy, że wysiłki o sprawiedliwość ekologiczną i społeczną oraz o prawa człowieka są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Wiemy, że nasza misja obrony praw obywatelskich i politycznych oraz ochrony zielonej przyszłości bez dyskryminacji i wojen może być osiągnięta tylko we wspólnym porozumieniu, najlepiej z grupą coraz bardziej aktywnych obywateli i obywatelek, wchodzących na wyższy poziom zaangażowania. Żadna organizacja nie jest w stanie w pojedynkę rozwiązać kryzysu klimatycznego lub zakończyć społecznej niesprawiedliwości, natomiast współpraca i odzyskanie władzy przez ludzi – może!